Wysokie zwycięstwo Regi. 11 bramek w meczu derbowym

2023-05-03 18:32
Adam Litwinowicz

W środowe popołudnie w Gryficach odbył się mecz derbowy, w którym zmierzyły się miejscowa Sparta oraz Rega Trzebiatów. Jak przystało na derby, kibice spodziewali się emocji, ale chyba nikt nie spodziewał się wyniku, jakim zakończył się mecz w ramach rozgrywek klasy okręgowej.

ZDJĘCIE 1 z 26

Mecze pomiędzy Spartą Gryfice oraz Regą Trzebiatów od zawsze stoją na wysokim poziomie. Rywalizacja tych drużyn jest wyczekiwana przez kibiców. Jak przystało na mecz derbowy, kibice spodziewali się emocji, ale chyba nikt nie spodziewał się wyniku, jakim zakończył się mecz w ramach rozgrywek klasy okręgowej. Goście z Trzebiatowa pewnie pokonali gospodarzy aż 8:3. Po pierwszej połowie podopieczni Macieja Kiszkiela prowadzili 3:1. W tej części meczu bramkę dla Sparty zdobył Michał Pikulski, natomiast dla Regi Daniel Kocur, Kamil Kordowski i Arkadiusz Szustek. W drugiej połowie bramkę kontaktową zdobył Kamil Bogusz, ale już po kilku minutach strzelecką serię rozpoczął Mateusz Czapłygin. Następne bramki dla drużyny z Trzebiatowa zdobywali: Damian Jaśnikowski, Marcin Kocur, ponownie Mateusz Czapłygin (było również trafienie samobójcze). W drugiej połowie ostatnią bramkę tego spotkania — trzecią dla Sparty zdobył ponownie Kamil Bogusz.

Warta odnotowania jest statystyka, według której Kamil Kordowski, kapitan Regi Trzebiatów zagrał swój 400 mecz w barwach drużyny z Trzebiatowa.