Wyróżnienie dla Gminy Karnice

2023-12-14 8:21
Karol Szumny
2023-12-14 8:21

Gmina Karnice po raz kolejny wzięła udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”. W grupie gmin do 5 tys. mieszkańców Gmina Karnice zajęła 3. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej i 2. miejsce w województwie zachodniopomorskim.

ZDJĘCIE 1 z 5

XXIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbyła się w dniach 23-29 września br. Cykl sportowych imprez w całej Polsce rozgrywany był w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Niezmiennie, głównym jego celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin. „Żyjmy zdrowo na sportowo” to hasło przewodnie tegorocznej edycji tego wydarzenia.

Kolejny raz również Gmina Karnice wzięła w nim udział. Sportowy kalendarz był zróżnicowany i każdy bez względu na wiek mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Odbyły się zarówno treningi i rozgrywki piłkarskie, turnieje tenisa stołowego, rozgrywki szkolne, rajdy rowerowe, gry terenowe, marsze z kijkami i wiele innych. Dzięki licznemu uczestnictwu mieszkańców Gmina Karnice kolejny raz zajęła miejsce na podium. W klasyfikacji ogólnopolskiej XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2023 Gmina Karnice zajęła III miejsce. W województwie zachodniopomorskim uplasowała się natomiast na II miejscu w grupie pierwszej (do 5 tysięcy mieszkańców).

Uroczysta gala podsumowująca Sportowy Turniej Miast i Gmin odbyła się 8 grudnia br. w Międzyzdrojach. W imieniu Gminy Karnice nagrodę za rok 2023 z rąk Prezesa Zarządu Zachodniopomorskiego Związku TKKF w Szczecinie Tomasza Zielińskiego oraz Prezesa Honorowego Tomasza Wołoszczuka odebrała Justyna Ozdoba – koordynator TMiG.

Turniej Miast i Gmin 2023 w gminie Karnice podsumowany został piknikiem sportowo-rekreacyjnym „Żyjmy zdrowo na sportowo”,  którego głównym punktem były halowe rozgrywki piłkarskie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!