Bitwa o remizy. Gmina z powiatu gryfickiego otrzyma milion złotych!

2023-11-23 10:12
Karol Szumny
2023-11-23 10:12

Są wyniki Bitwy o remizy – profrekwencyjnej akcji rządu w wyborach parlamentarnych. Milion złotych dofinansowania na termomodernizację, remont lub wyposażenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma Gmina Rewal.

Straż pożarna // zdjęcie ilustracyjne

314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. W województwie zachodniopomorskim jest to 18 gmin, w tym jedna z powiatu gryfickiego.

Milion złotych dofinansowania na termomodernizację, remont lub wyposażenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma Gmina Rewal.

Przypomnijmy: „Bitwa o remizy” to profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według zapowiedzi, w każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Frekwencja w tegorocznych wyborach parlamentarnych w Gminie Rewal wyniosła 79,74 proc. To drugi wynik w województwie. Wyżej jest tylko Gmina Kobylanka (powiat stargardzki), gdzie uzyskano 81,06 proc. frekwencji.

Do wyznaczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br.

Dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą realizowane w 2024 roku, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska (w ramach właściwego programu priorytetowego NFOŚiG) oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (reprezentowanego przez Komendanta Głównego PSP).

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Strażak

odpowiedz
23.11.2023 12:18

Przy drodze S6 obok nowo budowanej Policji w Płotach powinna powstać nowa remiza i pogotowie ratunkowe tak jak jest na zachodzie . Ale u nas wszystko na odwrót .

Bogumila Potomska

23.11.2023 12:18

Zgadzam się,ale pragnę zaznaczyć że włodarze Gminy Płoty są z powiatu Lubelskiego,to jak ma być dobrze z poważaniem Potomska

marnowaniekasy

23.11.2023 12:18

akurat policja w płotach nie jest nikomu potrzebna - do likwidacji

Anonim

odpowiedz
23.11.2023 10:50

Drugi raz będą dotowani. Gratulacje. Szkoda że pieniądze nie płyną tam gdzie bieda piszczy

Mariusz

23.11.2023 10:50

wystarczyło żeby tam gdzie jest ta "bieda" ludzie poszli do urn więc czego żałujesz leni którym się dupy z domu ruszyć nie chciało

Gosia

odpowiedz
23.11.2023 13:04

Zobaczymy ile pieniędzy dostana OSP za PO śmiem twierdzić że powiedzą stan finansów jest w tragicznym stanie i tyle w tym temacie .I niech nie mówią że PIS daje tylko swoim