Wyczekują jej od lat. Mieszkańcy będą mieć nową drogę

2020-04-29 11:17
Katarzyna Adamiak
2020-04-29 11:17

Ulica Sowia i częściowo Pliszki w Rzęskowie zostaną przebudowane. Po gorącej dyskusji radni zdecydowali o przekazaniu pieniędzy.

Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy ulicy Sowiej i częściowo ulicy Pliszki w Rzęskowie doczekają się wreszcie nowej drogi. Inwestycja pochłonie blisko 2,5 miliona złotych, z czego 60 procent, to środki pochodzące z dotacji rządowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe pieniądze, a więc niecały milion złotych gryficki samorząd musi wyłożyć z własnej kieszeni.

I właśnie to czy przekazać pieniądze, czy też nie, stało się tematem gorącej dyskusji w czasie wtorkowej sesji nadzwyczajnej. Część rajców była zdania, że tak długo wyczekiwana przez mieszkańców Rzęskowa przebudowa nie jest obecnie sprawą priorytetową. Radni argumentowali, że w dobie koronawirusa i trudnej sytuacji gospodarczej wywołanej przez epidemię ważniejsza jest pomoc dla lokalnych przedsiębiorców – choć i o takiej pomocy zdecydowano także podczas sesji – oraz wsparcie dla służby zdrowia i placówek opiekuńczych. Jeszcze inni mówili o polityce zaciskania pasa, a tylko nieliczni zwrócili uwagę, że nieprzekazanie środków skutkowałoby przepadnięciem blisko 1,5-milionowej dotacji, a tym samym fiaskiem inwestycji. Oczywiście, w przyszłorocznym rozdaniu, gmina mogłaby się starać o nowe dofinansowanie w ramach FDS, ale to nie oznaczałoby, że pieniądze udałoby się pozyskać.

Ostatecznie, w tej sprawie radni jednomyślnie zagłosowali „za”, a tym samym dali zielone światło dla przeprowadzenia inwestycji.

W ramach inwestycji m.in. powstanie jezdnia, wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Zgodnie z umową termin jej zakończenia, to grudzień 2020 roku.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Michał Rzęskowo

odpowiedz
14.05.2020 13:54

Czy to zbieg okoliczności że akurat tę A nie inną drogę będą robić??? Czy może trzeba aby na ul której się mieszka mieć sąsiada który pracuje w urzędzie miasta albo ma duży zakład i "Układy" pozdrawiam