Wybrano dyrektora gryfickiego szpitala

2024-03-04 14:07
Karol Szumny
2024-03-04 14:07

Zarząd Województwa w oparciu o zapisy ustawy o działalności leczniczej powołał na stanowisko dyrektora Szpitala w Gryficach Danutę Kowalewską, po tym jak dwa postępowania konkursowe na to stanowisko zakończyły się brakiem wyboru kandydata – poinformował Łukasz Jucha, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Szpital w Gryficach ma dyrektora. Jak przekazał nam Łukasz Jucha, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego powierzył tę funkcję Danucie Kowalewskiej, która od końca sierpnia ub.r. – po odejściu Piotra Sołtysińskiego do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie – pełniła obowiązki szefowej placówki.

Poszukiwania dyrektora gryfickiego szpitala trwały od listopada ubiegłego roku. Dwa postępowania konkursowe na to stanowisko zakończyły się brakiem wyboru kandydata, ponieważ w rozmowach kwalifikacyjnych żadna z osób przystępujących do konkursu nie zyskała pozytywnej rekomendacji komisji konkursowej.

Danuta Kowalewska kieruje Szpitalem w Gryficach od 29 lutego br. Czynić to będzie przez sześć kolejnych lat. Pani dyrektor jest wieloletnim pracownikiem tej placówki. Wcześniej pełniła funkcję zastępcy ds. technicznych dyrektora Piotra Sołtysińskiego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!