Wspólne szkolenie JW Formoza oraz 142 batalionu lekkiej piechoty

2024-04-09 20:57
Karol Szumny
2024-04-09 20:57

Kilka dni temu zakończyło się ważne przedsięwzięcie, szkolenie realizowane na trzebiatowskich obiektach szkoleniowych.

ZDJĘCIE 1 z 11

Żołnierze JW Formoza oraz 142 blp wspólnie przeprowadzili intensywne szkolenie zawierające w swojej tematyce bardzo szerokie spektrum zagadnień. Wykorzystano do maksimum możliwości obiektów szkoleniowych. Zajęcia odbywały się zarówno na strzelnicy jak i obiektach terenowych.

Zadania bojowe były realizowane przez całą dobę, znaczna część zajęć odbywała się w godzinach nocnych. 

Żołnierzom postawiono wysokie wymagania co do poziomu realizacji zadań oraz ich intensywności. Zadania realizowano w sposób niezwykle realistyczny i do ostatniej chwili nie było wiadomo jakie zadanie i gdzie będzie realizowane.

Uwieńczeniem szkolenia była realizacja głównego zadania, i z pełną satysfakcją można stwierdzić, iż założone cele zostały osiągnięte. Niestety ze względu na charakter działań nie można o nich zbyt wiele powiedzieć. Na zdjęciach uwidoczniono tylko skromny urywek całości.

„Ćwiczenie było niezwykle intensywne, były momenty kiedy zmęczenie oraz presja osiągały maksymalne poziomy. Całe przedsięwzięcie było ogromnym wyzwaniem dla naszych żołnierzy, do udziału w szkoleniu wytypowaliśmy skład, który musiał przejść specjalną selekcję. Podjęcie się realizacji zadań wspólnie z komponentem wojsk specjalnych było wyzwaniem ale podjęliśmy je z satysfakcją i bardzo dobrym skutkiem” – stwierdził p.o. d-cy 142 blp, mjr Mariusz Malko.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!