Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla naszych uczniów

2022-09-30 10:03
Karol Szumny
2022-09-30 10:03

Powiat Gryficki realizuje projekt grantowy pn. Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Głównym celem przedsięwzięcia jest minimalizacja negatywnych skutków związanych z występowaniem pandemii Covid-19 poprzez doraźnie wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu jest minimalizacja negatywnych skutków związanych z występowaniem pandemii Covid-19 poprzez doraźnie wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Projekt ma na celu wsparcie uczniów uczęszczających do zachodniopomorskich szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne z województwa zachodniopomorskiego.

Wsparciem psychologiczno-pedagogicznym zostanie objętych 178 uczniów ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Gryficki tj.: Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach, Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Płotach, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie, Szkoły Podstawowej Specjalnej i Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Rewalu.

Dzięki przyznanemu wsparciu w szkołach realizowane są następujące zajęcia dodatkowe:

  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i niemieckiego, przedmiotów zawodowych,
  • zajęcia rozwijające uzdolnienia,
  • zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu,
  • porady i konsultacje,
  • zajęcia logopedyczne i inne o charakterze terapeutycznym.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

30.09.2022 14:04

Masakra jakaś. C19 to jest gówno wymyślone prze suki PiS i resztę tych skury... ów światowych. Nikt nie potrzebuje psychologów tylko życia z przed 3 lat.