Wspaniałe wieści od gryfickich Tarantul! Pięć medali na Międzynarodowym Festiwalu Tańca

2024-07-04 11:32
Karol Szumny
2024-07-04 11:32

Gryficki Zespół Piosenki i Ruchu „Tarantule” w ostatnich dniach brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca, który odbył się w Lloret de Mar w Hiszpanii. Wczoraj tancerki wyruszyły w drogę powrotną. Wracają aż z pięcioma medalami. O podsumowanie występów poprosiliśmy Jolantę Nowak, instruktorkę i choreografkę „Tarantul”.

ZDJĘCIE 1 z 6

Zespół Piosenki i Ruchu „Tarantule” wraca do Gryfic aż z pięcioma medalami. Międzynarodowy Festiwal Tańca odbył się pod koniec czerwca w hiszpańskim Lloret de Mar. „Tarantule” rywalizowały z tancerkami w różnych kategoriach. Był też czas na zwiedzanie okolicznych miast. W sumie w zawodach występowało 48 gryfickich tancerek.

- Była grupa z Indonezji, z Polski, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych… więc było naprawdę różnorodnie, cudne wrażenia i piękne spotkanie – mówi Jolanta Nowak, instruktorka i choreografka „Tarantul”.

- Było trochę pracy tanecznej, ale też trochę przyjemności. Byliśmy m.in. w Barcelonie. Mogliśmy też poznać nowych ludzi i zawrzeć znajomości – dodaje.

„Tarantule” zdobyły łącznie pięć medali. Trzy srebrne w kategorii modern jazz oraz dwa brązowe w kategorii jazz.

- Poziom innych zespołów był naprawdę wysoki. Świetnie zaprezentowały się tancerki z Estonii i Chorwacji. Była to dla nas wspaniała lekcja, więc mamy do czego dążyć – podsumowuje Jolanta Nowak.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!