Wkrótce pojedziesz bez prawa jazdy, a auto zarejestruje sprzedawca

2020-07-30 10:03
Katarzyna Adamiak
2020-07-30 10:03

Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy, brak konieczności wymianu dowodu rejestracyjnego, czy możliwość rejestracji samochodów przez internet. M.in. te zmiany przewiduje uchwalona przez sejm ustawa o tzw. pakiecie deregulacyjnym.

Kierowcy z polskim prawem jazdy, podróżujący na terenie Polski nie będą musieli podczas jazdy, mieć przy sobie prawa jazdy. To efekt nowelizacji prawa drogowego, która prawko przenosi do świata „on-line”. Zgodnie ze zmianą przepisów, to czy kierowca posiada uprawnienia, policja sprawdzi za pośrednictwem systemu centralnej ewidencji pojazdów. Obecnie za brak prawa jazdy, drogówka może ukarać kierowcę 50 złotowym mandatem.

To nie jedyne zmiany, które czekają kierowców. Zniesiony zostanie też obowiązek wydawania karty pojazdu i nalepki kontrolnej. Nie będzie też obowiązku wymiany tablic rejestracyjnych. Nowelizacja wprowadza też możliwość rejestracji pojazdu przez internet dla sprzedawców nowych aut.

Kolejna istotna zmiana, to taka, że kiedy w dowodzie rejestracyjnym zabraknie miejsc na kolejne badania techniczne, nie trzeba będzie go już wymieniać.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Leszek

odpowiedz
30.07.2020 13:36

Można coś dla ludzi, można. PiS ma ciągle jakąś ofertę dla ludzi - A co proponują inne partie? Jak podkreślał marszałek bronić mniejszości tzn kogo i przed kim?

Driver

odpowiedz
30.07.2020 10:50

No w końcu XXI wiek