Wioska artystyczna w Janowie zaprasza codziennie

2021-07-27 9:43
Redakcja
2021-07-27 9:43

Po raz czwarty w Janowie koło Rewala (8 km) w województwie zachodniopomorskim rusza Wioska Artystyczna. W tym roku będą tu działać aż trzy teatry: Teatr Komedii Impro, Teatr dla Dzieci (obydwa w Janowie) i Teatr Małomiasteczkowy w sąsiedniej miejscowości Karnice. Od 2 lipca do 29 sierpnia odbędzie się aż 140 spektakli.

Najstarsza ze scen - Teatr Komedii Impro - zaprezentuje spektakle z najmodniejszego obecnie na świecie nurtu teatru improwizowanego. Aktorzy wcielają się w role zaproponowane przez widzów, na żywo tworzą scenariusz i reżyserują swoje widowisko. W tegorocznym repertuarze komedie, kryminały, bitwy sceniczne, musicale. Teatr Komedii Impro zaprasza na spektakle codziennie o 20:15.

Teatr Dla Dzieci gra również codziennie - o 17:15. Większość zaprezentowanych tu bajek także należy do nurtu improwizacji teatralnej. Młoda widownia wymyśla tytuł nieistniejącej bajki, nadaje imiona bohaterom, ustala kto jest złą a kto dobrą postacią, decyduje gdzie się rzecz dzieje oraz wybiera stroje dla aktorów.

Najnowszą scena Wioski jest Teatr Małomiasteczkowy w Karnicach - miejscowości odległej o 3 km od Janowa. Ta placówka zaprasza w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 19:15 na małe formy teatralne i monodramy. Wśród nich między innymi:

Janowo zachęca ponadto miłośników malarstwa, fotografii, książek, antyków oraz zdrowego stylu życia do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka. Spacerując pośród osiemnastowiecznych poniemieckich zabudowań, w których na stałe mieszkają tylko 4

osoby, warto zajrzeć do Galerii w Starej Stodole. Tu swe prace wystawia m.in. Małgorzata Borek (ASP Łódź). Jest tam też kawiarnia z kawą i domowym ciastem oraz stoiska z produktami eko.

Następne gospodarstwo skrywa sklep z antykami i antykwariat, prowadzone przez jednego z mieszkańców wioski. Nieopodal kolejna księgarnia firmowana przez Wydawnictwo Zysk.

W tym roku ze swoimi wystawami i pokojem zagadek zagościło także w Janowie łódzkie Muzeum Tradycji Ruchu Niepodległościowego.

Bilety na spektakle można kupić na stronie www.janowo.art lub przed przedstawieniem w kasie. Rezerwacja telefonicznie 665 477 754

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kasia

odpowiedz
27.07.2021 19:28

Artyści .... zostawili ślady na suficie i pojechali :) kultury zero

Miejscowy

odpowiedz
28.07.2021 12:54

Prawdziwe występy zaczynają się po 23.00 - często do rana