Wieś z naszego powiatu w Uwadze TVN – „Nowi sąsiedzi nie dają im żyć”

2022-09-19 18:59
Karol Szumny
2022-09-19 18:59

Kilka dni temu w Uwadze TVN pojawił się reportaż o poważnym konflikcie mieszkańców wsi a nowymi sąsiadami. Choć w materiale filmowym nie podano dokładnej nazwy miejscowości, udało nam się ustalić, że chodzi o Gołańcz Pomorską z gminy Trzebiatów. Z czym zmagają się tamtejsi mieszkańcy?

Kadr reportażu Uwagi TVN

„Spokojna wieś na Pomorzu Zachodnim. W większości jej mieszkańcy żyją tam od urodzenia, w zgodzie i przyjaźni. Od ponad roku, kiedy wprowadziła się tam para z dwójką dzieci i kilkoma psami, spokój został zamieniony w koszmar” – opowiada reporter Uwagi w materiale filmowym.

- Zaczęło się od psów. Nie dbali o nie, wyjeżdżali i zostawiali je na tydzień. Były uwiązane na łańcuchu, ale uciekały. Tak zaczęło się zgłaszanie tego m.in. na straż miejską. Oni stwierdzili, że ja to zgłaszam i zaczęli mnie wyzywaćmówi w rozmowie z Uwagą pani Marzena, mieszkanka.

Jak słyszymy w dalszej części materiału, wyzwiska nie są kierowane wyłącznie do pani Marzeny, ale również do pozostałych mieszkańców. „[…] obrywa się każdemu, kto stanie na ich drodze”.

W reportażu Uwagi mieszkańcy wraz z reporterem konfrontują się z dokuczliwymi sąsiadami. Ci nie mają skrupułów, nawet w obecności kamer, by w dalszym ciągu kierować obelgi i wyzwiska do pozostałych mieszkańców.

Zobacz całość: NOWI SĄSIEDZI NIE DAJĄ IM ŻYĆ. „ZDECHNIESZ, LEDWO JUŻ ŁAZISZ”

- Chcemy spokoju, chcemy, żeby można było normalnie wyjść na podwórko […]. Jak oni są, nie mamy spokoju, nie mamy tu życia – podsumowuje mieszkanka wsi.

O głos w tej sprawie poprosiliśmy sołtys Gołańczy Pomorskiej – Dorotę Adamowicz.

- Rok temu wprowadziła się do naszej miejscowości nowa rodzina. Po jakimś czasie zaczęły się międzysąsiedzkie spory. Bardzo dobrze znam poszkodowanych mieszkańców, bo mieszkają tu od zawsze. Są to bardzo porządni ludzie i nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Niestety odkąd są ci nowi mieszkańcy, ciągle pojawiają się spory. Nie byłam nigdy świadkiem tych sytuacji, gdyż mieszkam w znacznej odległości od ich domów. Uważam, że całą sprawą powinna zająć się policja i prokuratura. W ten sposób jedynie można rozwiązać ten problem – powiedziała sołtys Gołańczy Pomorskiej.

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Spokój

odpowiedz
19.09.2022 19:52

Teraz trudno spotkać życzliwych sąsiadów. Brak wzajemnego poszanowania, mnóstwo złości i zawiści u ludzi. Ćpają, piją, wprowadzają swoje zasady i uważają ze wszyscy pozostali muszą się do nich stosowac.

Wojtek

odpowiedz
19.09.2022 20:05

Odebrać pieski a patlogię wyrzucic skąd przyszli

Julia

19.09.2022 20:05

Wybór gdzie zamieszka , należy do każdego z nas , trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad

19.09.2022 19:36

Wprowadziła się swolocz i umilają ludziom życie. Tak czasem bywa, że porządni ludzie takim chamom przeszkadzają.

Artur Wójcik

odpowiedz
19.09.2022 21:11

Mieliśmy z nimi do czynienia jako zespół ratownictwa medycznego. Lecz trafiła kosa na Kamień.

Urszula

19.09.2022 21:11

Abstrafując od sytuacji: często czytam Pana posty z czynności realizowanych w ramach wykonywanego zawodu ratownika medycznego. Czy Pana nie obowiązuje RODO?

Pan Xxx

odpowiedz
19.09.2022 21:50

Oni są niebezpieczni dla całego społeczeństwa.

Ktosiek

odpowiedz
19.09.2022 22:30

Jak zyje 50 lat, takiego chamsta nie widziałam. Obrzydliwy typ, oboje wstrętni w tym jak sie zachowują. Nie mogą teraz kłapac japami do sąsiadów to robią afery po za domem. W szkole wojują, na mieście wojują. Ewidentnie potrzebne badania psycho. Unikac , uciekac od tej miernoty jak najdalej, bo nigdy nie wiadomo kiedy szambem wypluje. Dobrze ze ten pan Rajmund zdołał uciec od nich. Mam nadzieje ze ta "8" im sie przyklepie . Ona uwaza ze jej nic nie grozi ,bo ma nieletnie dzieci na wychowaniu, zapomina chyba ze sa takie miejsca jak pogotowie opiekuncze, rodzina zastępcza , sierociniec .

Zenek

odpowiedz
20.09.2022 09:50

Widzialem reportaż, ze temu dzbanowi jeszcze nikt nie obił tej łysej pały

Ratunku

odpowiedz
20.09.2022 10:12

W Trzebiatowie podobna sytuacia na barakach . Wyzywa somsiadow zastrasza donosy składa okropna kobieta

Na których barakach?

20.09.2022 10:12

Czyżby chodziło o Panią Baletnice która pogonili z Brojc na Warynskiego... Przykleiła się do Aramisek i skłóca wszystkich...

G

20.09.2022 10:12

Baletnica krzyczy od szustej rano patologia cały Trzebiatowie krzyczy ja was porządku naucze i karze nam się myć bo smierdzimy i grozi i rękami wymafuje i krzyczy ze ma znajomosc i nas wszystkich zalatwi

Wanda

odpowiedz
20.09.2022 08:20

Pójdą siedzieć, dzieci zabiorą, pieski zabiorą, dom zlicytują. Wtedy zobaczą czy im cos grozi czy nie. Ich postępowanie jest dalekie od norm moralnych.

Brojce

odpowiedz
21.09.2022 09:09

Nigdy nie rozmawiajcie z baletnicą z baraków w cztery oczy bo oskarży was o mobbing, molestowanie bądź korupcję. Do głowy nam nie przyszło, że wprowadzi się do Trzebiatowa ale gdzieś musi spełniać diabelską misję.

Do Brojce

21.09.2022 09:09

Już ma swoją bandę wspierajacą zresztą tak jak wszędzie gdzie koczowała chwilowo. Mówią o niej żółta bo ją z nienawiści do ludzi żółć zalała. Kłamczucha jakiej świat jesze nie widział i szantażysta , chodzac zlo