Wielu chętnych do ratownictwa wodnego. Sezon letni rusza lada moment!

2024-06-19 10:13
Karol Szumny
2024-06-19 10:13

Ratownicy wodni są już gotowi do służby w sezonie letnim 2024. Do pracy na kąpieliskach w Mrzeżynie i w Rogowie zgłosiło się wielu chętnych. - Cieszę się, że jest taki odzew – mówi Michał Janas, koordynator ratowników wodnych w gminie Trzebiatów. – Mamy nadzieję, że będzie to spokojny sezon – dodaje.

W najbliższą sobotę na kąpieliskach w Mrzeżynie i Rogowie pojawią się ratownicy wodni. Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać w godzinach 9-17. Tak będzie do 1 września.

- Przygotowania do sezonu letniego rozpoczęliśmy już dwa-trzy miesiące temu. Polegały one na znalezieniu nowych ratowników, wyszkoleniu ich oraz sprawdzeniu sprzętu – mówi Michał Janas, koordynator ratowników wodnych w gminie Trzebiatów.

- Ratownicy przyjeżdżają do nas z całej Polski. To stała ekipa plus kilka osób dodatkowych. Możemy się pochwalić tym, że na naszym terenie mamy bardzo dużo chętnych. Mamy atrakcyjną stawkę i dobre warunki. Cieszę się, że jest taki odzew – zaznacza ratownik.

Kto przyjmowany był do pracy na tym stanowisku?

- Przyjmujemy ratowników wodnych z dokumentem MSW. Ratownik powinien też posiadać też kurs KPP, czyli kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz patent przydatny w ratownictwie – może to być sternik motorowodny, płetwonurek, operator dronów i wiele więcej. Przychylnym okiem patrzymy również na osoby z doświadczeniem – wyjaśnia Michał Janas.

Ratownikom wodnym życzymy spokojnego sezonu.

- Mamy nadzieję, że będzie to spokojny sezon. Z roku na rok na naszym terenie jest coraz więcej turystów. Liczymy, że wypoczywający nad morzem będą korzystać z kąpielisk odpowiedzialnie, bez alkoholu i że będzie jak najmniej zdarzeń – powiedział Michał Janas.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!