Wielka Sobota. Czas zadumy i czuwania przy grobie Jezusa

2021-04-03 13:12
Adam Litwinowicz
2021-04-03 13:12

Dziś Wielka Sobota. Chrześcijanie czuwają przy grobie Jezusa. Zapraszamy na transmisję Wigilii Paschalnej, która w trzebiatowskim Sanktuarium rozpocznie się o godzinie 20:00.

fot. archiwum

W Wielką Sobotę Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy Świętych. W ciągu dnia wierni trwają przy grobie Jezusa. Tradycyjnie święcone są pokarmy. O zmroku odprawiana jest Wigilia Paschalna, która jest integralną częścią uroczystości Zmartwychwstania. Liturgia Paschalna jest bardzo bogata i składają się na nią: poświęcenia ognia i Paschału symbolizującego zmartwychwstałego Jezusa. Odśpiewywany jest Exultet oraz radosne Alleluja. W dalszej kolejności czytanych jest aż osiem czytań, które ukazują na przestrzeni wieków historię zbawienia. Kolejną częścią jest liturgia chrzcielna z poświęceniem wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W katedrach biskupi udzielają chrztu katechumenom.


Zapraszamy na transmisję Wigilii Paschalnej z Sanktuarium Maryjnego w Trzebiatowie, która rozpocznie się o godzinie 20:00.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

wojtek

odpowiedz
07.04.2021 12:37

W Wielką sobotę jest Msza święta!!!!!! W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. proszę doczytać!!!!!, lub popytać i wtedy pisać.