Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w trzebiatowskim "Herbercie"

2023-12-18 13:36
Adam Litwinowicz
2023-12-18 13:36

Już na początku przyszłego roku zagra największa Orkiestra na świecie. 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzebiatowie odbędzie się dzięki zaangażowaniu wielu osób, jednak sztab został założony przez pracowników i uczniów Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta.

od lewej: Magdalena Kabata, Natalia Wawiórko i Natalia Chojnacka

Hasło 32. finału WOŚP brzmi: "Tu wszystko gra OK!" Celem zbiórki są płuca po pandemii — środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W tym roku po raz pierwszy sztab na terenie Trzebiatowa został założony przez pracowników i uczniów Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta. Jednak wydarzenia finałowe odbędą się w sali sportowej na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej.

- Sztab już działa, przygotowujemy się do wspólnej akcji na terenie miasta, ale również wielu innych miejscowości w naszym regionie — zaznacza Natalia Chojnacka, nauczycielka w "Herbercie", a jednocześnie szefowa sztabu. - Orkiestra cieszy się bardzo dużym powodzeniem, na 25 wolontariuszy, którzy będą mogli kwestować w naszym sztabie, mamy już zgłoszonych — zarejestrowanych 38 chętnych. Niestety będziemy musieli przeprowadzić selekcję — wyjaśnia Natalia Chojnacka.

- Wolontariuszką byłam już w poprzednich edycjach, dlatego jak dowiedziałam się, że w naszej szkole będzie sztab, bez większego namysłu postanowiłam się zapisać. Pomaganie jest dla mnie czymś naturalnym — podkreśla Magdalena Kabata, uczennica "Herberta". W podobnym tonie wypowiada się Natalia Wawiórko. - Lubię pomagać i chcę właśnie w ten sposób wspomóc ten szczytny cel. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy robi tak wiele dobra dla innych.

Wielki finał odbędzie się 28 stycznia 2024 r. W Trzebiatowie wszelkie wydarzenia odbywać się będą w sali przy ulicy Sportowej.

- Nie chciałabym jeszcze w tym momencie zdradzać wszelkich szczegółów, ale mogę zapewnić, że będzie wiele atrakcji. Odbędzie się między innymi "Bieg Herbertowski", a jego trasa będzie obejmowała ulice Trzebiatowa. Będą również z nami nasi strażacy — podkreśla szefowa sztabu i zwraca się z apelem do wszystkich tych, którzy chcą pomóc. - Jeżeli ktoś z Państwa chciałby w jakiś sposób zaangażować się w dzieło Wielkiej Orkiestry, chociażby podarować jakieś przedmioty do licytacji, a może zaprezentować coś na scenie, to prosimy o kontakt — dodaje.


Więcej szczegółów dostępnych będzie na facebookowym sztabie WOŚP w Trzebiatowie.
Natalia Chojnacka 517960514 / sztab.trzebiatow@gmail.com

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Dudek!

odpowiedz
19.12.2023 21:31

Zastanawiam sie ile lat jeszcze Pan Owsiak będzie nabijał ludzi w butelkę wykorzystując do tego młodzież ,która nieswiadoma pomaga bylym działaczom komunistycznej Polski.

Lit

odpowiedz
19.12.2023 09:59

Lewactwo różowo czerwone.