Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mrzeżynie. Znamy więcej szczegółów

2021-01-27 15:42
Adam Litwinowicz
2021-01-27 15:42

Już w niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab w Mrzeżynie zdradza szczegóły ich działalności.

Fotografia archiwalna

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w reżimie sanitarnym. Nie odbędą się koncerty oraz eventy. Działalność została przeniesiona do internetu, ale pomimo trudnych warunków nie zabraknie wolontariuszy na ulicach poszczególnych miejscowości.

 

- Będzie trochę inaczej, ale chyba nikt nie twierdzi, że gorzej – zauważa Adam Dąbrowski, szef mrzeżyńskiego sztabu. - W niedzielę już od godziny 9:00 na ulicach Mrzeżyna spotkać będzie można naszych wolontariuszy. Oczywiście, musimy zachować wszelkie standardy reżimu sanitarnego. Wolontariusze nie będą mogli samodzielnie naklejać serduszek – dodaje Dąbrowski.

W tym roku podobnie jak w latach minionych miał się odbyć bieg z Jackiem Kabatą. Niestety zawody w tradycyjnej formule nie odbędą się, ale rywalizacja toczyć się będzie „wirtualnie”.

- Jacek Kabata pobiegnie sam, to będzie jego trening. Rozpoczynając bieg o godzinie 10:00 planuje przebiec 29 – 2 kilometrowych odcinków ulicami Mrzeżyna – wyjaśnia Adam Dąbrowski.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w biegu na dowolnej trasie, ale konieczne jest, aby przebiec dystans co najmniej dwukilometrowy. Ważny jest również termin – koniecznie w niedzielę 31 stycznia.

- Kilometry sumujemy, informujemy sztab na Facebooku i w ten sposób zbieramy te „cyferki”, które zostaną następnie zlicytowane. Wierzymy w Waszą uczciwość – zaznacza z uśmiechem na ustach szef sztabu. Nasze zawody będą mimo wszystko profesjonalne. Przygotowaliśmy specjalne numerki startowe, które będzie można odebrać w naszej remizie, w Mrzeżynie. Od czwartku do soboty czekamy na chętnych od godziny 18:00 do 19:00. Oczywiście będzie puszka. Dodatkowo w piątek odbiór numerków możliwy będzie w Kołobrzegu. Bardzo prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną (605951437) – wyjaśnia.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się spacer z psem – Dog trekking, oczywiście również w dowolnym miejscu. Warto „zbierać” kilometry, które następnie należy przekazać do sztabu w Mrzeżynie

 

Strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie/ Sztab WOŚP – kliknij tu.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

nil

odpowiedz
27.01.2021 19:02

Gdzie macie maski roznosiciele zarazy?

Ja

27.01.2021 19:02

Nil, ty jesteś zarazą jak poplecznicy Rydzyka

Obłu da

odpowiedz
27.01.2021 22:44

Będą zbierać na chore dzieci by za chwilę w "strajku kobiet" domagać się prawa do zabijania chorych dzieci...No i połowę z tego na dobrobyt Owsiaka.

Ja

27.01.2021 22:44

Nie, lepiej zbierać na pedofili w caritas