Wieczór Czterech Świec inny niż zwykle

2021-01-15 14:39
Adam Litwinowicz
2021-01-15 14:39

Tak jak już zapowiadaliśmy tegoroczne spotkanie kolędowe jest inne niż te z lat minionych. Trzebiatowski Ośrodek Kultury przygotował specjalny film, który pozwala na to, aby będąc osobno czuć się razem wokół wspólnego świętowania.

https://fb.watch/31lGc3KmoZ/

Spotkanie Czterech Świec to wieczór poświęcony historii, kulturze i tradycji czterech wyznań, których wierni mieszkają w Trzebiatowie i okolicach: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, ewangelicko- augsburskiego, prawosławnego. Co roku spotykają się by wspólnie aby pielęgnować tradycje naszego regionu. To trzebiatowskie kolędowanie rozpoczęło się 17.01.1997r. Wtedy to w pałacowej czytelni usiedli obok siebie wyznawcy czterech trzebiatowskich kościołów. Zapłonęły cztery świece- symbole czterech wyznań. Śpiewano kolędy. Wielu po raz pierwszy usłyszało kolędy, które znane są w innych wyznaniach. Pojawiły się słodkości świąteczne- makowce, babki, bułeczki drożdżowe. Ten pierwszy Wieczór Kolęd okazał się dużym sukcesem. Udowodnił, że mieszkańcy Trzebiatowa mimo różnic kulturowych chcą i potrafią wspólnie świętować i pielęgnować tradycje. Spotykać się przy wspólnym wielokulturowym wigilijnym stole.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Artur

odpowiedz
16.01.2021 09:54

Szkoda że spotkanie się nie odbędzie. Wyznawcy 4 religii mogli by się wspólnie pomodlić nad dziejącym się pod ich nosem barbarzyństwem - wycinaniem drzew w Królewskim Gaju wpisanym do rejestru zabytków... Oczywiście w przyjemnej atmosferze przy kawce, herbatce i bułeczkach drożdżowych ...