Więcej łóżek w szpitalach dla pacjentów z COVID-19

2020-10-08 7:48
Katarzyna Adamiak
2020-10-08 7:48

Szpital „Medicam” w Gryficach zwiększy ilość łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i stwierdzonym zakażeniem koronawirusem. To decyzja wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

- Podwojenie liczby łóżek covid-owych to odpowiedź na zaobserwowaną od początków października zwiększoną liczbę zachorowań na koronawirusa w województwiemówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Łączna ilość łóżek na terenie województwa zachodniopomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 i potwierdzonym COVID-19 po decyzjach wojewody to 106 łóżek w szpitalach I poziomu oraz 607 łóżek w szpitalach II poziomu oraz w zakresie specjalistycznym. W sumie 713 łóżek.

Decyzje wojewody zakładają podwojenie liczby łóżek w szpitalach I i II poziomu. W każdym szpitalu I poziomu, czyli takim, do którego mogą trafiać pacjenci z podejrzeniem COVID-19, liczba łóżek zwiększy się od czwartku z dwóch do czterech.

Te szpitale to: Samodzielny Publiczny Specjal. Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROJE”, SPSK 1 w Szczecinie, SPSK 2 w Szczecinie, Szpital w Gryficach, MSWiA w Koszalinie, Szpital Rejonowy w Nowogardzie, Szpital w Choszcznie, Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne Szczecin, Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie, Szpital Powiatowy w Sławnie, Szpital Powiatowy w Pyrzycach, Szpital MSWiA Szczecin, Szpital w Stargardzie, Regionalny Szpital w Kołobrzegu oraz Szpital Wojskowy 109 w Szczecinie.

Dodatkowo wojewoda wydał także rekomendacje dotyczące podwojenia liczby tzw. łóżek covidowych z 2 do 4 w każdym szpitalu innym niż Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej. Są to szpitale w Dębnie, Barlinku, Drawsku Pomorskim, Połczynie Zdroju, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Szczecinku, Białogardzie, Gryfinie oraz Świnoujściu.

Powołany został również zespół pod przewodnictwem konsultanta ds. chorób zakaźnych prof. Miłosza Parczewskiego, który ma za zadanie koordynowanie działań związanych obsadą kadry medycznej w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!