Wicemistrzowie Polski w konkursie czytelniczym z trzebiatowskiej „Dwójki”

2023-06-21 8:15
Karol Szumny
2023-06-21 8:15

 

Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych organizowany w roku szkolnym 2022/2023 już po raz VI.  Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych: 1) klasy 1–3 szkół podstawowych; 2) klasy 4–6 szkół podstawowych; 3) klasy 7–8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży;  promocja czytelnictwa; wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (strona www, media społecznościowe, serwery bazodanowe, formularze online) w procesach edukacyjnych, w tym promocji czytelnictwa; promocja nowości wydawniczych oraz współpraca ze środowiskiem wydawców i pisarzy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie już po raz czwarty brali udział w tym projekcie. Konkurs trwał od października do maja i składał się z 4 etapów: szkolnego, powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. W tym roku po raz pierwszy odbył się online. Już na etapie szkolnym konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów i polegał on na czytaniu (w przypadku dzieci młodszych- rodzinnym czytaniu) wybranych książek i rozwiązywaniu testów. Najlepsi w swoich kategoriach w finale szkolnym utworzyli 3-osobowe drużyny, które reprezentowały szkołę w etapie powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. 

W zmaganiach finałowych uczestniczyły 263 drużyny z kategorii klasy 1-3, 103 drużyny z kategorii klasy 4-6 oraz 23 drużyny z kategorii klasy 7-8, które jak wskazują wyniki, wykazały się nieprawdopodobną wręcz znajomością treści książek finałowych.

W tym roku do finału ogólnopolskiego z SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie zakwalifikowała się  drużyna z klas 1-3 w składzie: Pola Szczerba, Stanisław Paloc, Jan Sawko  i zajęła II miejsce w konkursie ze 157 pkt./180 pkt.,  zdobywając jednocześnie tytuł I Wicemistrza Polski. Trzebiatowska „Dwójka” jako jedyna szkoła reprezentowała województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim.

SP2 Trzebiatów

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!