Wiata śmietnikowa zamiast siłowni plenerowej? Protest mieszkańców

2022-09-22 15:29
Karol Szumny
2022-09-22 15:29

Mieszkańcy ulic Słonecznej i Jedności Narodowej w Płotach sprzeciwiają się budowie wiaty śmietnikowej na terenie obecnej siłowni plenerowej. „Zapach wydobywający się ze śmietnika utrudni normalne funkcjonowanie […]” – piszą mieszkańcy w uzasadnieniu.

ZDJĘCIE 1 z 4

Na jednej z facebookowych grup zrzeszających mieszkańców gminy Płoty pojawił się post dotyczący protestu w sprawie budowy wiaty śmietnikowej.

Przy ulicy Słonecznej w Płotach, zamiast siłowni plenerowej, ma wkrótce pojawić się wiata śmietnikowa. Wówczas z tamtego terenu zniknęłaby również okoliczna zieleń. Mieszkańcy ulic Słonecznej i Jedności Narodowej sprzeciwiają się temu.

W uzasadnieniu mieszkańcy zaznaczają, że miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem, a seniorzy, dzieci chętnie korzystają z terenów zielonych i plenerowej siłowni. Wspomniano również o nieprzyjemnych zapachu, który będzie się wydobywać z boksu śmietnikowego, oraz o insektach, które się w tamtym miejscu zalęgną.

Dodano również argument o estetyce tego otoczenia wobec innych zabudowań inwestycyjnych: „Obiekt śmietnikowy bez wątpienia obniży wartość materialną oraz atrakcyjność nieruchomości”.

W prawnym uzasadnieniu mieszkańcy odnieśli się do artykułu 3, pkt. 4, podpunkt c ustawy Prawa budowlanego. W przepisie zaznaczono, że „śmietnik nie może znajdować się w odległości mniejszej niż 10 m od okien i drzwi budynków mieszkalnych i nie dalej niż 80 m od najdalszego wejścia budynku […]”.

 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ozdoba

odpowiedz
22.09.2022 17:31

O tak! Wiata śmietnikowa wyeksponowana to podstawa dekoracji miasta! Zastanawiam się kto siedzi w tych biurach i kto podejmuje takie decyzje?co za oszołom to wymyślił? ZERO estetyki! Zamiast siłowni plenerowej i pięknej zieleni -śmietnik.

Ola

odpowiedz
23.09.2022 11:44

Uważam, ze włodarze powinni rozwiązac problem,zeby była zgoda itego ŻYCZe

Estetyka

odpowiedz
22.09.2022 21:11

Po co zieleń? Śmietnik będzie się lepiej prezentował. Zieleń trzeba wyciąć

Olo

odpowiedz
22.09.2022 19:21

Płoty czekają na gospodarza od 1945r.