„WHO to globalna dyktatura”. Manifestacja w Gryficach [ZDJĘCIA]

2023-12-02 15:55
Karol Szumny
2023-12-02 15:55

Na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyła się dziś manifestacja przeciwko zarządzeniom Światowej Organizacji Zdrowia. Zobacz zdjęcia.

ZDJĘCIE 1 z 10

Dzisiaj (2 grudnia) na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyła się manifestacja przeciwko zarządzeniom Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Uczestnicy sprzeciwiali się tzw. traktatowi pandemicznemu.

- Wspólnie z naszymi członkami stowarzyszenia postanowiliśmy, że 2 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Zniesienie Niewolnictwa, przygotujemy przedstawienie, które będzie mówiło o niewolnictwie współczesnym – mówi Ilona Zych ze Stowarzyszenia Świadome Gryfice 22.

- Ludziom wydawało się, że niewolnictwo to czasy zamierzchłe. Okazało się, że niestety rozwój techniki, technologii i innych nowoczesności sprawił, że pojawiły się zagrożenia innego rodzaju. Zaprosiliśmy inne stowarzyszenia do współpracy: Stowarzyszenie Pancerni z Poznania, Gwardię Narodową z Koszalina i Szczecina, właśnie żeby pokazać, że organizacje, które miały czuwać nad pokojem, zdrowiem, sprawiedliwością na świecie idą w zupełnie innym kierunku – dodaje.

- Organizacją, która nas zawiodła, była właśnie WHO. Kiedy w 2009 roku, zmieniono definicję pandemii, to wpłynęło na wszystkie zarządzenia i obostrzenia w czasie COVID-u. Wśród naprawdę doświadczonych epidemiologów pojawiły się głosy, że są to niewłaściwe decyzje, jednak nie pokazywano ich w mediach – kontynuuje Ilona Zych.

Czym jest traktat pandemiczny?

- Poprzez traktat pandemiczny WHO próbuje sformułować takie prawo, że w przypadku ogłoszenia pandemii Światowa Organizacja Zdrowia będzie wydawać zarządzenia. Nie nasze Ministerstwo Zdrowia, nie Ministerstwo Zdrowia w Niemczech, tylko będzie ogólne zarządzenie z WHO. Będą one polegać na tym, że ministerstwa, wojsko, policja i inne służby nie będą słuchać naszych rządzących, tylko właśnie WHO, czyli jest to dyktatura – tłumaczy nasza rozmówczyni.

- Mamy nadzieję, że poprzez wiedzę i wymagania do naszego rządu uda się temu zapobiec. Jesteśmy suwerenni. Chcemy być zarządzani tak, jak dla Polski jest dobrze – zaznacza.

Ilona Zych dodaje, że w czasie obostrzeń musiała zrezygnować z pracy nauczyciela.

- Ja sama odeszłam z zawodu, ponieważ były przymusy do szczepień. Podobnie było w wojsku, a także na studiach medycznych. Jeżeli udało się przymusić medyków – tych, którzy są najbardziej świadomi zdrowia – to jest to ogromne zagrożenie – podkreśla.

- Między innymi pan doktor Zbigniew Hałat, wieloletni epidemiolog, był też wiceministrem zdrowia, główny inspektor sanitarny – on grzmiał, mówił, że te zarządzenia pandemiczne są niewłaściwe. Dlaczego nie wszyscy ludzie się bronili? – pyta nasza rozmówczyni.

- Do czerwca 2024 roku ma być wszystko ostatecznie podpisane. Jeżeli my się z tego nie wycofamy, to będziemy tego bardzo żałować – podsumowuje Ilona Zych.

Komentarze (20)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Radek

odpowiedz
02.12.2023 19:12

Fajna sprawa sam siedzę w temacie jak mówię o 15 minutowych miastach,elektrykach i jedzeniu robaków to patrzą jak na wariata. Nie wiem co się stało z ludźmi przestali racjonalnie myśleć a tu chodzi o nich samych i przyszłe pokolenia. Przecież o naszą wolność walczyli ludzie i tracili życie a tu tak łatwo nam ją zabiorą bo ludzie siedzą cicho.

Wilk

02.12.2023 19:12

Do taki wjekszych głupot nie słyszałem z 15 minutowych miast to ty wogle nie wyjezdesz przeczytaj książki klasa schwaba

Taki do Wilka

02.12.2023 19:12

A ty przeczytałeś? Czy tylko obejrzałeś jakieś filmiki na YT z wyrywkami wypowiedzi? Jeśli dalej upeirasz się że przeczyatłęś "książki klasa schwaba" to napisz w której on a)postuluje miasta 15 minutowe b)z których nie będzie wolno wyjechać

Taki

02.12.2023 19:12

Nie, nie siedzisz w temacie. Naczytałeś się/naoglądałeś różnych rzeczy na YT/Facebooku i powtarzasz mieszając nie powiązane rzeczy. Samochody elektryczne nic nie mają do WHO a słynne już robaki do szczepionek. Te "15 minutowe miasta" to taki slogan żeby tak przeorganizować w dużych miastach ruch/transport/rozplanowanie żeby każdy mógł w 15 minut dojechać do pracy/sklepu a nie tkwić w korkach godzinami (zapytaj ludzi z Warszawy), więc nie wiem jak to ma ograniczać wolność, Chyba że dla ciebie wolność to tkwienie w korku? :>

Egzamin

odpowiedz
03.12.2023 06:40

Ludzie co zwami ktoś zorganizował dla was przedstawienie poświęcił czas i chciał wam przedstawić fakty które są ukrywane w TV wam tego nie powiedzą. Zanim napiszesz chamski komentarz zastanów się było przyjść po dyskutować twarzą w twarz wszyscy cfani w necie. Jesteście zmanipulowanym marionetkami. Szkoda że w robocie byłem i nie mogłem tego zobaczyć ale taki jest system trzeba płacić podatki i robić dla panów.

Królowa

odpowiedz
02.12.2023 18:10

Nikt nie będzie mnie szczepił ani moich dzieci precz z WHO.

Anna

02.12.2023 18:10

Jeśli dzieci z probówki , to można pewnie nie szczepić

Mirka

odpowiedz
02.12.2023 18:34

Bardzo dobra akcja trzeba uświadomić ludzi co to WHO.

Prawda

odpowiedz
03.12.2023 06:30

WHO to organizacja przestepcza wystarczy zobaczyć kto ją zarządza. A po komentarzach negatywnych widać że bardzo ją wspierają co niektórzy porażka systemu. Nie dziwię się że dziewczynka zmarła z wyziębienia i nikt nie zareagował jak mamy tak durne społeczeństwo tylko ja ja i ja i nic się więcej nie liczy. Także upadek i dno tej ludzkości.

Taki

03.12.2023 06:30

Jak masz dowody na to że WHO popełnia jakieś przestępstwa (bo na tym chyba polega organizacja przestępcza) to je nam przedstaw.

Niezaszczepiony

odpowiedz
03.12.2023 04:54

Pamiętam jak w robocie nas cisnęli z tą pseudo szczepionką wszyscy poszli oprócz mnie. Teraz jęczą że żałują bo albo problemy z sercem a to stawy bolą wiecznie chorzy na L4 .A mówiłem nie idźcie nie zwolnią nas

Polak

odpowiedz
03.12.2023 05:40

Bravo Gryfice 👏 a tymi negatywnymi komentarzami nie ma co się przejmować ci ludzie są ślepi zaszczepieni wiedzą że źle zrobili teraz chcą agresją wyładować swoją złość. Pozdrawiam uczestników przedstawienia oby tak dalej ♥️

Ty Polak

03.12.2023 05:40

Nie Gryfice, tylko banda nieuków.

Kamień Pomorski

odpowiedz
03.12.2023 14:18

A gdzie się podziali Gryficzanie? Czyżby ich własny los nie interesował? Bo to nie chodzi tylko oszczepienia o wolność której został tylko malutki skrawek.

Daga

odpowiedz
03.12.2023 04:35

Bardzo fajna sprawa. Po co nie których komentarzach widać że bardzo chcą być zniewoleni. Nie znają tematu a głupio komentują. Ludzie przestańcie bronić tego systemu wszędzie już piszą że szczepionki na covid są ferelne. Ludzie składają wnioski od oszkodowania stracili zdrowie i kto za to zapłaci podatnik nie firmy farmaceutyczne!!! Także po przeczytaniu tego komentarza 2 razy się zastanów nad sobą. Następnym razem to nie będzie przedstawienie 2024 będą mogli wciskać każdy syf i co zrobisz jak ci dziecko zaszczepią i się rozchoruje nie daj Boże umrze dalej będziesz taki Cfaniak.

Karla

03.12.2023 04:35

A zainfekowany chcesz trafić do szpitala , , gdzie będziesz narażać życie , zarówno personelu jak i innych pacjentów ? A może maż bliskich starszych wiekiem , to ich się zapytaj oradę

Mieszkanka

odpowiedz
03.12.2023 04:49

Dobra robota ludzie fajnie że ktoś walczy o naszą wolność. Siedzę w temacie. Ten kto broni tych pseudo szczepionek jest jakimś mało rozumnym człowiekiem. Wszędzie piszą że te szczepionki są ferelne ale i tak je biorą czyżby to już uzależnienie? Przecież covid z niknął w jeden dzień prawdziwy cud.

Taki do Wilka

03.12.2023 04:49

Właściwie każdy lek, preparat medyczny może mieć skutki uboczne. Pytanie brzmi jak często, jaki jest ich stosunek do korzyści. Jeśli producent przyznał że szczepionki mają więcej wad niz korzyści to zgoda że są "ferelne". Jeśli zaś przyznał tylko że mogą mięc skutki uboczne - to nic nowego pod słońcem.

Wilk

03.12.2023 04:49

Do taki same koncerny przyznały się że szczepionki mają skutki uboczne w postaci zakrzepicy astra i j&j

Taki

03.12.2023 04:49

1."Wszędzie piszą że te szczepionki są ferelne" - ludzie na necie różne rzeczy piszą, jeśli ktoś łyka każde info z neta bez zastanowienia to źle robi. 2. Skąd informacja że"covid zniknął w jeden dzień"?