Weź udział w akcji Amnesty International. Młodzież „Chrobrego” zaprasza!

2022-12-05 19:08
Redakcja
2022-12-05 19:08

Zespół Projektowy Erasmus + w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Bolesława Chrobrego w Gryficach dołącza do Maratonu Pisania Listów. Organizatorem akcji jest Amnesty International.

Akcja trwa od 5 do 11 grudnia 2022 roku. Celem projektu jest wysłanie jak największej liczby listów i innych apeli (również za pomocą wiadomości e-mail czy SMS) do odpowiednich władz, aby skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Uczestnicy maratonu mogą być również autorami listów solidarnościowych do osób lub społeczności, których podstawowe wolności nie są przestrzegane. Co roku organizacja wybiera kilkoro spośród tysięcy aktywistów, których życie jest zagrożone lub czeka ich wizja odsiadywania wieloletniej kary więzienia.                          

Młodzież „Chrobrego” w Gryficach postanowiła zabrać głos w sprawie łamania zapisów „Powszechnej deklaracji praw człowieka” i wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu. Od poniedziałku 5 grudnia każdy uczeń, rodzic oraz mieszkaniec Gryfic może napisać swój list w placówce. 6 grudnia na Gryf Arenie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochody zostaną przeznaczone na zakup znaczków pocztowych oraz innych materiałów niezbędnych do wysłania listów. Ponadto w czwartek (8 grudnia, w godzinach 13:00-15:00) zaplanowany jest happening na Placu Zwycięstwa. Wydarzenie będzie okazją, aby społeczność lokalna włączyła się w tę szlachetną inicjatywę: To będzie świetna okazja do włączenia się w akcję. Wystarczy napisać list.  Podpowiemy, pomożemy i wyślemy korespondencję do wybranego bohatera akcji – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji o planowanej akcji na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach lub na fanpage’u szkoły. Zachęcamy do udziału w Maratonie.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których piszemy listy (oraz link do podpisania petycji) znajduje się na stronie: https://maraton.amnesty.org.pl/

Nie bądź obojętny! Napisz list. Pomóż tym, którzy walczą o prawa człowieka.  

Tekst: Iga Janowska

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kasia

odpowiedz
05.12.2022 19:22

Pamiętam swój udział w tej akcji, chodziłam do liceum, ale w Szczecinie... to była z 10 lat temu! miło widzieć, że młodzież z naszego miasta podejmuje take działania! Pozdrawiam, szkoda, że nie będę mogła Was wspierać, będę mocno trzymać kciuki z Niemiec :)

Olo

odpowiedz
05.12.2022 20:00

Do putina piszcie i do merkel. Przez nich ta wojna .

Janka

odpowiedz
05.12.2022 19:49

Proszę napisać do pana putina. Żeby nie mordował ludzi . I do rzadu niemiec aby nie wspierali putina .

Taki

05.12.2022 19:49

Obecnie to raczej rząd Niemiec nie wspiera Putina.