We Wlewie powstanie lokalna oczyszczalnia ścieków

2022-11-22 13:15
Karol Szumny
2022-11-22 13:15

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie podpisano umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą: „Budowa lokalnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Wlewo wraz z budową i przebudową istniejącej kanalizacji sanitarnej z przyłączami”.

ZDJĘCIE 1 z 3

We Wlewie powstanie lokalna oczyszczalnia ścieków. W inwestycji zaplanowano budowę i przebudowę istniejącej kanalizacji sanitarnej z przyłączami, wykonanie wylotu ścieków oczyszczonych, wykonanie sieci i instalacji zewnętrznych oraz ogrodzenie terenu oczyszczalni. Teren zostanie również utwardzony nawierzchnią. Oczyszczalnia będzie funkcjonować bezobsługowo z doraźnym nadzorem konserwatorskim i technologicznym.

Realizacja zadania będzie finansowana z udziałem środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Najkorzystniejsza oferta została złożona przez PPHU Tadeusz Błaszczyk z siedzibą w Starej Dąbrowie. Termin realizacji zaplanowano na 7 listopada 2023 r.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!