W Trzebiatowie wypłaszali dziki

2020-02-25 12:38
Adam Litwinowicz
2020-02-25 12:38

W związku z licznymi apelami mieszkańców, w Trzebiatowie przeprowadzono zorganizowaną akcję, której celem było wypłoszenie dzików z terenów zamieszkałych.

ZDJĘCIE 1 z 8

- W związku z apelami mieszkańców zwróciliśmy się o specjalną zgodę na uchylenie zakazu płoszenia dzikich zwierząt i taką też otrzymaliśmy. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomagali przy dzisiejszej akcji przepłaszania dzików – powiedział Józef Domański koordynujący działania.

Do wypłaszania dzikich świń, które w ostatnich miesiącach stały się zmorą mieszkańców Trzebiatowa, przystąpili członkowie kół myśliwskich „Knieja” i „Łoś”, pracownicy Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie, Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy.

- W całej akcji udało nam się zauważyć i przepędzić dwa osobniki. Mam nadzieję, że skutecznie – dodał Józef Domański.

Przepłaszanie rozpoczęło się w okolicach ulic: Małej Kolejki i 3 Maja (okolice Szkoły Podstawowej nr 2). „Grupa wypłaszająca” kierowała się na północ ulica Sarnia i Kołobrzeska (trasa po byłej wąskotorówce). Drugi etap obejmował obszar w okolicy ulic: Jana Kilińskiego, Szafirowej i 8 Marca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!