W Trzebiatowie odbędą się kolejne konsultacje społeczne

2020-09-28 13:25
Adam Litwinowicz
2020-09-28 13:25

Na ostatnie sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie radni podjęli decyzję, aby rozważyć propozycję poszczególnych rond w Trzebiatowie oraz Mrzeżynie na październikowej sesji. Właśnie rozpoczęły się ponowne konsultacje społeczne.

Propozycje należy kierować pisemnie na adres: Urząd Miejski w Trzebiatowie 72-320 Rynek 1, lub mailowo: sekretariat@trzebiatow.pl do dnia 12 października. Ponowne konsultacje są pokłosiem decyzji radnych, którzy wsłuchując się opinie mieszkańców, postanowili dać im jeszcze szanse na przedstawienie swoich propozycji. - Wsłuchując się w głosy mieszkańców postanowiliśmy, aby decyzję o przyjęciu propozycji nazw dla rond, które znajdują się w Trzebiatowie i Mrzeżynie, podjąć na następnej sesji – mówił w czasie wrześniowej sesji Piotr Dąbrowski, przewodniczący komisji Rozwoju Gospodarczego.

Trzebiatowski magistrat przedstawił również propozycję nazw, które pojawiły się w czasie konsultacji w 2019 r.

Rondo w Mrzeżynie: Przeciwlotników, Trzebiatowskie, Lyonela Feiningera, Czterech Stron Świata, Polskich Rybaków i Marynarzy, Szczęśliwych Powrotów, Portowe, Rybaków.

Rondo ul. Półwiejska: Mrzeżyńskie, Morskie, Marii Wirtemberskiej, Norbertanów, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Rondo ul. Kołobrzeska: Obrońców Trzebiatowa, Wschodnie, Czterech Świec, 100 – lecia Niepodległości.

Rondo ul. Parkowa: im. Gen. Bryg. Stanisława „Nałęcz” Komornickiego, Baszty Kaszanej, Lyonela Feingera, Słonia Scraffito.

Rondo ul Kamieniecka: św. Ottona, Zachodnie, 36. Pułku Piechoty, Sybiraków i Kresowian,

Rondo ul. Zagórska: Słonia, Żołnierzy Legii Akademickiej, LEGII AKADEMICKIEJ, 7 Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża, Gryfickie.

Wzięte pod uwagę zostały również propozycję wymienione w artykule Małgorzaty Agaty Wysoczańskiej w Gazecie Trzebiatowskiej nr 12 z dnia 26 lipca 2019r.: Sybiraków i Kresowian, 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, Słonia, Baszty Kaszanej.

Pojawiły się również propozycję bez wskazania konkretnego ronda: Prezydenta Adamowicza, Księdza Kanonika Henryka Cudaka i bł. Michała Kozala.

 

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Lit

odpowiedz
28.09.2020 13:56

Rondo Towarzyszy PZPR

Wacek

odpowiedz
28.09.2020 16:03

Lubię tą trzebiatowską "inteligencję": ronda - Marii Wirtemberskiej, Norbertanów, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, no i "Obrońców Trzebiatowa" -ot, cały wysiłek intelektualny elit z Trzebiatowie. A nie lepiej prosto, krótko z odniesieniem do historii ludzi , którzy tu przybyli przecież nie z Księżyca a z Polski

taki jeden

odpowiedz
28.09.2020 23:26

Obrońców Trzebiatowa :D czyli Wehrmachtu? Słonia Scraffito :D :D Słoń to tak naprawdę to słonica imieniem Hansken, a scraffito pisze się sgraffito i jest to technika plastyczna.

Trzebiatowskie rondo głupoty

odpowiedz
29.09.2020 06:11

Ile stracicie czasu i pieniędzy na takie głupoty?

Leszek

odpowiedz
29.09.2020 22:24

A może Rondo Pierdół Wszelakich? Bądźmy dumni z Trzebiatowa i jego historii - no chyba że Trzebiatów nie ma historii?

Benek

odpowiedz
30.09.2020 12:05

Moze rondo Marksa i Engelsa