W Trzebiatowie może powstać kolejny mural. Wszystko zależy od internautów

2021-04-15 10:22
Adam Litwinowicz
2021-04-15 10:22

Stowarzyszenie "Nasze Miejsce" zachęca do dodawania głosów w specjalnym głosowaniu organizowanym przez Bosmana. Zwyciężając w projekcie, uda się namalować kolejny mural w Trzebiatowie.

Trzebiatów miasto murali, taki cel przyświeca Krzysztofowi Wasilewskiemu, pomysłodawcy projektu ze stowarzyszenia "Nasze Miejsce". We wczorajszym programie na żywo w rozmowie z Tomaszem Krupeckim podkreślił, że cel jest ambitny, ale dzięki zaangażowaniu mieszkańców wszystko jest możliwe. Jeszcze w maju ma powstać malowidło przedstawiające legendę o Baszcie Kaszanej oraz dwa mniejsze ulokowane w pobliżu baszty. Teraz na horyzoncie pojawiła się szansa, aby powstał kolejny mural-tym razem na jednym z bloków. Ten przedstawiać miałby kuter rybacki i byłby on ukłonem mieszkańców Trzebiatowa w stronę mieszkańców Mrzeżyna. Przy wjeździe do miasta od strony Gryfic, gości witałbym rybacki kuter przypominający o nadmorskim charakterze gminy.


Aby projekt wygrał, wszystko zależy od internautów. - Mural z łajbą może zasponsorować nam Bosman, jeśli wykażemy się ogromnym zaangażowaniem i przebijemy głosy konkurencji. Tu samo nic się nie zrobi. Każdy głos jest decydujący. Musimy zarzucić to głosowanie kliknięciami. Musimy pobić wszystkie inne projekty. Przestraszyć konkurencję. Pobić nasze wszelkie poprzednie rekordy. I dostaniemy gratis mural-podkreśla Krzysztof Wasilewski.


Znajdujemy:
"MURAL 10 W SKALI BEAUFORTA W TRZEBIATOWIE" w kategorii projektów wnioskujących o 30 000 zł. Po oddaniu głosu przyjdzie e-mail, który musicie koniecznie potwierdzić. Inaczej głos będzie nieważny. Głosujemy codziennie! Z każdego e-maila można ponawiać codziennie głos aż do końca głosowania. Zagłosowałeś dziś? Zagłosuj też jutro i pojutrze. Zaangażowanie i determinacja. Głosujemy codziennie. Musimy wyrwać ten mural. Musimy dać radę, bo chcemy. Walczymy do upadłego. Głosowanie trwa do 28 kwietnia

A oto link do głosowania - kliknij tu

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Była mieszkanka

odpowiedz
18.04.2021 19:42

Przeczylam że Panstwo malować będziecie mural na zabytkowym budynku tuż przy przejściu dla pieszych.Jestemy zaskoczeni gdyż jest wart oglądania taki jaki jest bez upiekszen,które nie będą miały nic wspólnego z jego architekturą.Bylismy przy Baszcie Kaszanej i.na ulZielonej, która zaskoczyła nas brakiem dbałości o to miejsce spacerowe. Tu spędziłam wielce lat mieszkając i nie spodziewałam się takiego.widoku.

WAcek

odpowiedz
16.04.2021 14:51

a stalowa brama w murze obronnym przy szkole nr 1 nadal zamknięta, no i te schody zniszczone ...

Do Piotra i

odpowiedz
17.04.2021 07:15

Szkoda że nie ma osoby z odpowiednim wykształceniem ,która by ukierunkowana chętnych mieszkańców do zakładania przydomowych ogródków. Widok poszczególnych kwartałów miasta byłby przemyślany i zachęcający do spacerów. Teraz wyglada to tak że jednni próbują sami sadzic i dbać inni puszczają psy wrzucają śmieci do ogródków. To zniechęca ludzi. Nie robi się nic by zachęcić ludzi do upiększanie miasta Proszę wybrać się w stronę hipermarketu Dino błoto brak chodnika, trzeba wejść na jezdnię by ominąć parkujace samochody.,Widać pracę porządkowe wokół Jednostki. To będzie wstyd dla władz miasta i żaden mural ani słoń tego wrażenia nie zmieni.

Ula

odpowiedz
17.04.2021 12:47

Jak czytam niektóre negatywne komentarze na temat murali to dochodzę do wniosku. że mieszkam wśród ,,ludzi betonów,,czytaj pustaków. Brawo dla inicjatorów tego projektu.

Jm

17.04.2021 12:47

Masz rację trzeba wszystko zamalowac muralami by nie było widać smutnych ulic. Piszący nie obrażają nikogo wyrażając swoje zdanie Nie można powiedzieć tego O Tobie.

Trzebiatowianka

odpowiedz
18.04.2021 09:31

Uważam że nasze miasto ma większe potrzeby niż mural. Jeśli wszystko będzie zrobione tzn chodniki, jezdnie, place zabaw, żłobek, przedszkole dobrze wyposażone, odnowione obdrapane i sypiące się piękne kamienice, wtedy możemy sobie pozwolić na dopieszczenie miasta w malunki.

Barbara

odpowiedz
23.04.2021 22:25

Przeczytałam uważnie wszystkie Państwa komentarze. Z wieloma z nich zgadzam się w zupełności. Uważam, że pomysł z muralem jest dobry, warty przemyślenia i przyłączenia się do inicjatywy. Jednak może zanim zebrane zostaną na niego środki i wybrany odpowiedni projekt, warto zadbać o teren wokół. Zrobić porządek, ustawić ławki, zwrócić się o pomoc w wyrównaniu chodników. Sądzę również, że teren, który został zaanektowany na prowizoryczny parking za blokami też można " doprowadzić" do porządku. Przecież samochody parkują tam ich właściciele, nie krasnoludki. Szanowni Państwo po ilości samochodów jakie tam nocują widać, że jest Was wielu, może sami dogadacie się i zadbacie o to by ziemia nie zamieniała się w błoto, gdy tylko odrobinę popada deszcz. Sposobów jest całe mnóstwo. Myślę, że obojętne gdzie mamy swoje "m", ono jest nasze i tylko od naszej postawy i wysiłku zależy jak wygląda. Takie oto swobodne przemyślenia nasunęły mi się po lekturze. Można się z nimi oczywiście nie zgodzić, ale może warto trochę pomyśleć.

Ale Generalnie popieram

odpowiedz
25.04.2021 19:42

Co to ma pokazywac ludziom z gryfic ze trzebiatow lepszy bo ma blizej nad morze xd? Tak z opisu artykulu wynika. Mrzezyno lepsze. A kolobrzeg to w ogole najlepszy?

Zgoda

odpowiedz
16.04.2021 18:23

Do Piro Czy konserwator zabytków wyraził zgodę na ten mural.To zabytkowy budynek z pięknymi drzwiami .

Takie tam

odpowiedz
15.04.2021 13:25

Myślę że za takie pieniądze lepszym ukłonem w stronę mieszkańców Mrzeżyna byłoby usytuowanie na rondzie od strony Gryfic lub Kamienia Pom. kutra rybackiego z jakąś odpowiednią prezentacją.

As

15.04.2021 13:25

To proszę stworzyć projekt i szukać dofinansowania... Kto komu broni?

jarek

15.04.2021 13:25

trzebiatow nie ma zadnych powiazan z morzem, a mrzezynianie nie maja powizan z trzebiatowym procz tego, ze sa czescia gminy, kuter jest malo trafionym pomyslem. Poszukajcie cos, co ma zwiazek z historia waszego miasta. A trzebiatowianie zapewne maja lepszy pomysl na wydanie wlasnych pienieddzy w tych trudnych czasach.

Anka

15.04.2021 13:25

Lepiej nie myśl, bo Ci nie wychodzi. Wykaż się własną inicjatywą, a nie bierzesz się za krytykę innych. Masz pomysły, to je realizuj....a nie głosisz mało mądre teorie