W sobotę "Zagraj w zielone" [ZAPROSZENIE]

2021-08-25 13:14
Redakcja
2021-08-25 13:14

 "Zagraj w zielone" to nazwa imprezy poświęconej wymianie roślin domowych, jaka odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 28.08 na Placu Zwycięstwa w Gryficach. Impreza powstała z inicjatywy mieszkańców i jest całkowicie bezpłatna.  

Wymianie podlegają: rośliny, szczepki roślin, doniczki, osłonki, nasiona.

Można się wymienić bezpośrednio z innym uczestnikiem lub pozostawiając swoją roślinę na specjalnym stanowisku przeznaczonym dla roślin na wymianę lub oddanie…

- Ideą roślinnych wymian jest możliwość zamiany dowolnej rośliny na inną. Jeśli posiadamy roślinę domową, która nam nie leży, mamy nadwyżki sadzonek lub po prostu szukamy czegoś nowego - mówi Grzegorz Szczudło organizator wydarzenia Radny Rady Osiedla nr 2 w Gryficach

Centralnym elementem wymiany jest stanowisko, gdzie zostawiamy rośliny i odtąd nie mają one właściciela - Taką roślinę może przejąć dowolna osoba. Wymiany bazują na zaufaniu - nie ma sprawdzania, ile dokładnie roślin przynosimy i ile zabieramy ze sobą. Wymiana trwa 3 godziny. Po tym czasie można zabrać ze stołu dowolną liczbę roślin - nawet wszystkie, które zostały! Nawet jeśli nie mamy żadnej innej na wymianę.

Jeśli zależy nam na wymianie 1:1 i szukamy czegoś konkretnego, są dwie opcje: zostawiamy swoje rośliny przy sobie w torbie/ pudle, nie odkładąc ich na stanowisko i czekając na kogoś zainteresowanego wymianą.  Druga opcja to ustalenie wcześniej z kim i na co się wymieniamy – będzie to możliwe w specjalnym poście, który publikuję w tygodniu poprzedzającym dzień wymiany na evencie na Facebooku.

Możemy przynieść ze sobą sadzonki, szczepki oraz całe rośliny, ukorzenione w wodzie bądź ziemi oraz świeżo ucięte, jeszcze bez korzeni. Pakujemy je tak, by nie uszkodziły się w trakcie wymiany.

Przynosimy tylko zdrowe rośliny. W miarę możliwości opisujemy swoje okazy.

 

Organizator

Grzegorz Szczudło Radny Osiedla nr 2 w Gryficach

Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Gryfic.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!