W powiecie nie odnotowano przypadku koronawirusa. Dyrektor gryfickiego sanepidu apeluje 

2020-03-12 13:07
Katarzyna Adamiak
2020-03-12 13:07

W Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W czasie spotkania dyr gryfickiego sanepidu zwróciła się z apelem o przestrzeganie procedur.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyło się dziś posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Elżbiety Dembowskiej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych, medycznych oraz wójtowie, burmistrzowie i pracownicy zarządzania kryzysowego jednostek samorządowych.

Na spotkaniu został omówiony obecny stan zagrożenia Koronawirusem Covid-19 oraz działania służb.
Na polecenie Wojewody Zachodniopomorskiego zostały wskazane miejsca, do ewentualnego wykorzystania na kwarantannę. W skali powiatu jest to kilkadziesiąt łóżek.

Obecnie na terenie powiatu gryfickiego, nie stwierdzono przypadku zarażenia koronawirusem. Kilka osób przebywa kwarantannę, a kilkanaście jest na samoobserwacji w domu.

Dyrektor PSSE Elżbieta Dembowska podkreśliła odpowiedzialne zachowanie osób, pozostających pod opieką i obserwacją służb medycznych i sanitarno-epidemiologicznych. Elżbieta Dembowska zwróciła się z apelem o przestrzeganie procedur przez osoby podejrzewające, że mogą być ewentualnie nosicielami wirusa.

Dalsza działalność Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, będzie koordynowana drogą mailową i telefoniczną, by do minimum ograniczać sytuacje mogące nieść za sobą ryzyko. A takie ryzyko stwarza każde, nawet niewielkie skupisko ludzi. O działaniach podjętych przez Starostwo i odpowiedzialne służby będziemy Państwa informować na bieżąco.

źródło: Starostwo Powiatowe w Gryficach 

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!