W powiecie gryfickim powstał nowy klub siatkarski! Znamy szczegóły

2023-08-03 16:52
Karol Szumny
2023-08-03 16:52

Mieszkańcy Trzebiatowa, Kołobrzegu oraz Golczewa utworzyli nowy klub siatkarski. Jego nazwa to Elephant Trzebiatów. O szczegółach i sportowych planach opowiedział nam prezes i współzałożyciel klubu – Artur Staigl.

Na zdjęciu po prawej: Artur Staigl, współzałożyciel Elephant Trzebiatów

W Trzebiatowie powstał nowy klub siatkarski. Jego nazwa to Elephant Trzebiatów. Tworzą go pasjonaci sportu, a także doświadczeni siatkarze: Artur Staigl, Paweł Prośniewski, Bogusław Wymiatał, Sławomir Pyta, Mateusz Andrzejewski, Ryszard Bąk oraz Paweł Kaczorowski.

- W naszym regionie brakuje siatkówki. Województwo zachodniopomorskie jest chyba najsłabsze. Chcemy wspólnymi siłami zapełnić tę lukę na mapie Polski. Postawiliśmy na Trzebiatów, bo oprócz unihokeja i piłki nożnej, która jest chyba w każdej miejscowości, nie ma żadnych innych alternatyw mówi w rozmowie z naszą redakcją Artur Staigl.

- Chciałbym dodać, że burmistrz Trzebiatowa Józef Domański bardzo wspiera naszą inicjatywę. Pomaga nam, jak może. Bez niego ten pomysł nie zacząłby być realizowany dodaje.

Elephant Trzebiatów został założony 2 kwietnia bieżącego roku. Obecnie działacze klubu załatwiają jeszcze wszystkie formalności. Wkrótce pierwsze treningi.

- Pierwszy trening dla grup młodzieżowych zrobimy na hali sportowej w Trzebiatowie zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Docelowo zapraszamy dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych, ale jeśli jest ktoś młodszy lub starszy, to również może do nas dołączyć zapowiada prezes klubu.

W niedzielę, 13 sierpnia, na plaży w Mrzeżynie klub Elephant Trzebiatów organizuje turniej siatkarski. - Mam nadzieję, że pogoda dopisze, pary na turnieju też i stworzymy wspaniałe widowisko powiedział Artur Staigl.

Link do strony wydarzenia: Turniej Piłki Siatkowej
Link do strony klubu: Elephant Trzebiatów

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Konserwa

odpowiedz
29.08.2023 22:49

Z tą,,Białą plamą " nie do końca się zgodzę. Miałem kiedyś przyjemność trenować w Trzebiatowie, między innymi z Bogdanem. To była świetna drużyna. Zaczynałem w reprezentacji WZDZ pod skrzydłami obecnego Burmistrza, a wtedy mojego nauczyciela Józefa Domańskiego , to On zaszczepił mi bakcyla. Nie dziwcie się że wspiera ten projekt, był dobry w te klocki. W Cerkwicy mieliśmy też amatorską drużynę, która mierzyła się w sparingach z Trzebiatowską ekipą. Zawsze dostawaliśmy baty , ale pamiętam Turniej w Mrzeżynie na Wenusie , kiedy raz udało nam się wygrać z Trzebiatowem. Mniej więcej od tamtej pory trzech naszych kolegów zaczęło trenować w Trzebiatowie, Kamil, Szczepan, Marcin. Kamil zagościł tam na dłużej. Życzę powodzenia.