W Płotach wybudują nowy posterunek Policji

2022-11-23 13:51
Tomasz Krupecki
2022-11-23 13:51

Przy ulicy Dworcowej w Płotach ma powstać nowy budynek, w którym będzie mieścił się posterunek Policji. Wczoraj ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie ogłosiła przetarg na budowę budynku posterunku policji w Płotach, który ma powstać przy ulicy Dworcowej.

Jak czytamy w dokumentach, wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał wybudować budynek biurowy z pełną infrastrukturą, z zewnętrznymi instalacjami kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, elektrycznej, kanalizacji teletechnicznej, telekomunikacyjnej, instalacji fotowoltaicznej oraz zagospodarowaniem terenu (tj. chodniki, miejsca postojowe, ławeczki, pylon, maszt flagowy, stojak na rowery).

Nie poznaliśmy jeszcze wizualizacji obiektu, ale wiemy, że budynek ma być niski, a powierzchnia zabudowy wyniesie 347,94 m2.

- Ta inwestycja jest bardzo potrzebna – uważa wiceburmistrz Płotów Edyta Podgórska, którą poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. – Gmina Płoty jest zaangażowana w ten projekt, na początku roku przekazaliśmy dotację w kwocie 100 tysięcy złotych na dokumentację dla tej inwestycji – powiedziała Edyta Podgórska.

Aktualnie posterunek Policji w Płotach mieści się w kilku pomieszczeniach Urzędu Miasta.
Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano 7 grudnia, wtedy poznamy koszt budowy inwestycji i wykonawcę.

Na zdjęciu: burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz wraz z dr Markiem Jasztalem zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, insp. Krzysztofem Boguszewiczem komendantem Powiatowym Policji w Gryficach oraz asp. sztab. Jackiem Niewczasem kierownikiem posterunku Policji w Płotach 4 marca br., złożyli podpisy pod porozumieniem, którego głównym celem jest budowa nowego posterunku Policji w Płotach przy ul. Dworcowej.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Olo

odpowiedz
24.11.2022 08:03

Ciekawe gdzie zostanie podłączona kanalizacja do Regi? Bo 5 milionów złotych na skanalizowanie j.narodowej powiat sobie przywłaszczył.

jasu

odpowiedz
25.11.2022 09:39

a pały jak nic nie robia to dalej beda palic glupa tylko w lepszych warunkach,najlepiej odwracac głowe nic nie widziec nie reagowac ,malolaty pija cpaja na potege i lepiej nie reagowac,bo statystyki sie pogorsza

Daniel

odpowiedz
27.11.2022 17:47

Wy budujecie posterunek a ludzie za chwilę nie będą mieli gdzie pracować może lepiej znaleźć inwestorów na budowę fabryk miejsca jest sporo .Ale lepiej posterunek nowy albo sklepy wybudować a ludzie za chwilę będą musieli dojeżdżać albo do goleniowa albo do nowogardu bo zakłady w resku i gryficach padają. Taka władza to wstyd i nawet nie ma się czym chwalić bo te wasze inwestycje to wstyd

pamiętamy

odpowiedz
24.11.2022 07:59

zlikwidować i po kłopocie, 100 tys. złotych na samą dokumentację dla tych niepotrzebnych nikomu... co za marnowanie naszych pieniędzy