W Płotach trwa koncert organowy

2022-08-14 19:42
Karol Szumny
2022-08-14 19:42

Od godziny 19:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach trwa koncert organowy pt. „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”.

ZDJĘCIE 1 z 2

Drugi raz już w powiecie gryfickim odbywa się koncert organowy. Tym razem utwory możemy wysłuchać w Płotach. Koncert rozpoczął się o godzinie 19:00.

Na organach gra Julita Nohanowicz. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogą wysłuchać również Chóru „Słowiki 60” Jana Szyrockiego pod batutą Ryszarda Handke.

 

Tak jak samo jak poprzednio, tak też teraz tytuł nawiązuje do 115. rocznicy śmierci Barnima Grüneberga. Kim była ta postać?

Barnim Grüneberg był niemieckim organmistrzem. Pochodził ze znanej rodziny organmistrzów działającej w Szczecinie od 1782. Budowy organów uczył się w domu rodzinnym, a po śmierci swojego ojca, Augusta Wilhelma Grüneberga, kształcił się u swojego wuja, berlińskiego organmistrza, Carla Augusta Buchholza.

Co ciekawe – niemal wszystkie organy znajdujące się na terenie powiatu gryfickiego, a może nawet i całego województwa, zostały wykonane właśnie przez Barnima Grüneberga.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!