W najbliższy czwartek rajd „Szlakiem słonia: wędrówka po muralach trzebiatowskich”

2024-04-15 8:14
Karol Szumny
2024-04-15 8:14

W czwartek, 18 kwietnia, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Rega ze wsparciem Studiem Historycznym Huzar zapraszają przed Muzeum Pałacowe na miejski rajd edukacyjno-historyczny pt. „Szlakiem słonia: wędrówka po muralach trzebiatowskich”.

Jak czytamy na stronie wydarzenia, rajd ma na celu integrację rodzin polskich i ukraińskich oraz lekcję żywej historii dla szkół podstawowych przez odkrywanie historii i kultury Trzebiatowa. W trakcie rajdu uczestnicy wspólnie poznają historie przedstawione na muralach, takie jak legenda o misie kaszy czy „Zaślubiny z morzem”. Wspólne zadania i zagadki związane z muralami będą okazją do budowania więzi i mostów kulturowych. Kulminacyjnym momentem będzie ekologiczny pokaz kulinarny, związany tematycznie z jednym z murali, podkreślający ważność dbałości o środowisko.

Od godz. 08.30 do 12.30 na uczestników na trasie murali czekać będą atrakcje z nawiązujące do II Pułku Ułanów oraz z średniowieczną przeszłością w tle i odbywać się będzie na terenie miasta z uwzględnieniem najważniejszych zabytków:

  • Pałac nad Młynówką – Muzeum Pałacowe.
  • Pozostałości murów miejskich z okresu średniowiecza.
  • Ratusz.
  • Baszta Kaszana.
  • Kaplica Świętej Gertrudy.

To okazja, by wspierać aktywnie postawy obywatelskie poprzez prezentację zabytków Trzebiatowa i popularyzować młodzież szkolną z historią w tle. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Projekt sfinansowany został z Programu Społecznik 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!