W najbliższą sobotę Dzień Cerkwicy – zaproszenie

2023-06-21 13:27
Karol Szumny
2023-06-21 13:27

W najbliższą sobotę odbędzie się festyn z okazji Dnia Cerkwicy.  Mnóstwo atrakcji dla dzieci, wspólne gotowanie i występ zespołu Skaner to tylko część z atrakcji, jakie zaplanowano dla uczestników imprezy.

24 czerwca na cerkwickim stadionie odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego, Sołtysa Marka Grzelaka oraz cerkwicką Radę Sołecką. Dzień Cerkwicy to coroczne wydarzenie, na które serdecznie zapraszani są nie tylko mieszkańcy miejscowości, ale wszyscy, którzy lubią dobrze się bawić.

Festyn rozpocznie się o godzinie 15:00 meczem żaków i orlików Bizona Cerkwica. Dla najmłodszych przygotowany będzie szereg zabaw z Klaudynką Misią, a także ogromny plac zabaw w postaci dmuchanych zjeżdżalni. Przed uczestnikami sobotniej imprezy zaprezentują się strażacy z OSP Cerkwica, wędkarze z Koła PZW nr 5 „Liwia Łuża” oraz grupa rekonstrukcyjna „Chąśba”.

Kolejnym ważnym punktem festynu będzie wspólne gotowanie ze znanym blogerem kulinarnym, mistrzem kuchni i szczecińskim dziennikarzem Robertem Bochenko. To jaka potrawa powstanie w wielkim garze podczas Dnia Cerkwicy jest niespodzianką, ale bez wątpienia będzie bardzo smacznie. Na cerkwickiej scenie zaprezentują się lokalni artyści, zespoły muzyczne oraz taneczne w tym m.in. Czerwona Róża, Żurawianki, Połączeni Muzyką, Młodzi Duchem, a także laureaci gminnego festiwalu „Śpiewograniec”.

Natomiast o godzinie 19:00 wystąpi główna gwiazda wieczoru czyli zespół Skaner. Każdy miłośnik muzyki disco-polo doskonale zna największe przeboje grupy takie jak „Lato w Kołobrzegu”, „Pociąg do gwiazd” czy „Don Juan”. Podczas Dnia Cerkwicy zespół, którego liderem i wokalistą jest Robert Sasinowski zabierze wszystkich w muzyczny świat nie tylko przebojów z lat 90-tych, kiedy piosenki zespołu Skaner śpiewała cała Polska, ale również zaprezentuje swoje najnowsze utwory. Nie będzie to jednak koniec muzycznej uczty. Festyn zwieńczy zabawa pod chmurką z DJ Andrzejem, a w międzyczasie zaprezentuje się także teatr ognia „Firemist”.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!