W Mrzeżynie rozmawiali o tegorocznym sezonie wakacyjnym

2020-06-29 14:42
Adam Litwinowicz
2020-06-29 14:42

Ze względu na pandemię koronawirusa nie mogło odbyć się wcześniej. Z inicjatywy Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu miało miejsce spotkanie przedsezonowe.

ZDJĘCIE 1 z 2

W pierwszy dzień wakacji w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu spotkali się przedstawiciele branży turystycznej z władzami samorządowymi gminy Trzebiatów, przedstawicielami służb mundurowych oraz służ odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. - Jesteśmy gotowi do bezpiecznego sezonu. Wiemy, że w tym roku będzie on trudny dla wszystkich, ale ufam, że będziemy zadowoleni, tak samo jak nasi Turyści – powiedział Józef Domański. - W tym roku, to oczywiste, musieliśmy zrezygnować z wielu imprez, ale staramy się, aby odwiedzający nas czuli się jak najlepiej. Wiele atrakcji przygotowała Trzebiatowska Organizacja Turystyczna. Chcemy, aby w te wakacje odbyła się inscenizacji Powstania Warszawskiego, oraz Bieg Nałęcza połączany z piknikiem militarnym i piknikiem zielnym w Gąbinie. Nowością będzie również kino samochodowe w Mrzeżynie – zaznaczył.

Ze względy na obowiązki na spotkaniu nie byli obecni przedstawiciele gryfickiego SANEPIDU. Przypominane jednak zostały najjawniejsze zasady w kontakcie społecznym: dystansu społecznego (2 metry odległości), konieczność dezynfekcji rąk oraz dostępu do płynów dezynfekujących, noszenia maseczek (zakrywania twarzy) w przypadku bezpośredniego kontaktu (ten obowiązek dotyczy zarówno personel jak i gości, klientów). W czasie tegorocznych wakacji bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów strzec będzie 21 policjantów z komisariatu z Trzebiatowa, 4 policjantów, którzy wzmocnią szeregi lokalnej policji oraz 3 strażników miejskich.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

pytek

odpowiedz
30.06.2020 13:55

Formuła tego spotkania, to jakieś kompletne nieporozumienie. Zainteresowanie prawie zerowe. Przychodzi na nie 10 osób na krzyż, a urzędników, policjantów, strażników granicznych i miejskich, sanepidowców, leśników, pracowników urzędu morskiego, szefów firm komunalnych, przewodników turystycznych i diabli wiedzą kogo jeszcze - razem chyba bierze udział ze 30 osób. A jak przychodzi do odpowiedzi na pytania o zalecenia związane z korona wirusem, czystość wody na kąpielisku i przyczyny braku błękitnej flagi, to wszyscy nabierają wody w usta albo oczytuje się frazesy z pisma sanepidu, bo nikt z tej wielce zapracowanej instytucji nie ma czasu (i chyba ochoty) na to aby przyjechać i osobiście powiedzieć ludziom coś na ten temat. Za to, jak pokazuje życie, bardzo ochoczo przyjadą zamknąć kąpielisko czy ośrodek wypoczynkowy i nałożyć mandaty. Bez sanepidu, ale równie chętnie i głośno na spotkaniu reklamowany jest aqua park Zalewski, z zachęcaniem przez burmistrza właścicieli ośrodków do kierowania tam swoich wczasowiczów. Czy aby na pewno gmina i burmistrz są od reklamowania prywatnych biznesów?

Odp.

30.06.2020 13:55

Malkontenctwo "pytka". Ja dowiedziałam się wszystkiego, czego chciałam.