W Modlimowie mnożyli na potęgę

2020-10-05 9:02
Redakcja
2020-10-05 9:02

Mnożyli, mnożyli i wymnożyli… W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Modlimowie rywalizowali o tytuł najlepszego eksperta z tabliczki mnożenia.

ZDJĘCIE 1 z 6

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to cykliczna akcja edukacyjna, której zadaniem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, tak niezbędnej w naszym codziennym życiu oraz udowodnienie niedowiarkom, że nauka liczenia może również być zabawą.

Przygotowania do tego dnia odbywały się na lekcjach matematyki oraz na zajęciach świetlicowych. Uczniowie rozwiązywali rebusy, zagadki, tworzyli plakaty propagujące X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dzień 02 października 2020 r. rozpoczął się od wyłonienia ekspertów spośród uczniów klasy IV, w ramach hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”.

Koordynator działań p. Natalia Chojnacka po wstępnym egzaminie wyłoniła Komisję Ekspertów, w skład której weszli: Nikola Kędzierska, Oliwia Pietrzycka, Maja Sobieralska i Damian Stołowski. Następnie Komisja Egzaminacyjna przeprowadziła w klasach V- VIII eliminacje, których celem stało się wyłonienie najlepszych matematyków w każdym oddziale. Uczniowie na tym etapie konkursu mieli okazje odświeżyć swoje umiejętności i niezbędną wiedzę rozwiązując zadania i łamigłówki matematyczne.

W ten oto sposób wśród grona najlepszych znaleźli się:
kl. IV - Nikola Kędzierska, Oliwia Pietrzycka,
Kl. V – Wiktoria Sobczak.
Kl. VI – Lena Balicka, Mateusz Juraga, Klaudia Król, Kacper Sobieralski, Aleksander Spadło
Kl. VII – Szymon Kujawa, Szymon Roszyk, Maja Mikulska
Kl. VIII – Julia Struglińska.

Ale to jeszcze nie był koniec zmagań! Aby wyłonić Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, zostały przeprowadzone w sali gimnastycznej potyczki matematyczno-sportowe. Slalom na czworakach, skoki na skakance i gumowej piłce oraz przysiady z piłką lekarską przeplatane były rozwiązywaniem zadań z tabliczki mnożenia. Poprawne odpowiedzi i zmierzony czas dały możliwość wyłonienia zwycięzcy.

Tegorocznym Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Mateusz Juraga kl. VI, drugie miejsce zajął Kacper Sobieralski kl. VI, a trzecie Lena Balicka kl. VI. Zwycięzca otrzymał z rąk pani Dyrektor Marzeny Stępień cenną nagrodę, a wszyscy otrzymali szóstki z matematyki.

Tabliczka mnożenia zawsze wzbudzała silne emocje! Wspólna zabawa z pewnością zachęciła wszystkich uczniów do dalszej nauki, bo to matematyczne święto pokazało, że bez tabliczki mnożenia nie można żyć.

tekst: Jolanta Mazur

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!