W Lidlu wypożyczysz książkę. Nowy sposób na ominięcie przepisów

2022-02-09 15:40
Karol Szumny
2022-02-09 15:40

W wybranych sklepach Lidl pojawiły się tzw. książkomaty. Pozwoli to klientom wypożyczyć książkę z pobliskich bibliotek. Literatura znajdzie się właśnie w danym książkomacie na terenie sklepu.

Od 1 lutego obowiązują przepisy, które uszczelniły zakaz handlu w niedzielę. Wiele sklepów bowiem korzystało z luki prawnej, która umożliwiała handel w przypadku miana placówki pocztowej. Nie jest to już możliwe.

Wiele sklepów próbuje więc po raz kolejny ominąć ten przepis. Działania w tym kierunku podjął m. in. Lidl, w którym wkrótce będzie możliwość wypożyczenia książki. Na terenie sklepu mają stanąć książkomaty, czyli automaty pozwalające na wypożyczenie książek z lokalnych bibliotek.

Na razie automaty książkowe są sprawdzane pod kątem poprawnego działania, a bibliotekarze są szkoleni do obsługi tych urządzeń. Oficjalny start działania książkomatów ma odbyć się w połowie marca.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
09.02.2022 15:54

Porąbani...zrobią wszystko dla kasy. Ciekaw czy by zjedli główno w pazlotku dla zysku.

Robert

09.02.2022 15:54

Żebyś wiedział,,zezarli by,,gdzie tu poszanowanie dla tych pracowników,,daliby im odpocząć tej jeden dzień,mają 6 dni na zakupy ,nie,,,, mało bo trzeba polazic między półkami,paranoja,,po co ustalają te prawa skoro na każde jest jakieś obejście,,to tylko polska

stąd

odpowiedz
09.02.2022 16:19

"Bibliotekarze " po szkoleniu ? A nie po studiach ? Literatura nad poziomy cebuli i pora wzlatuje ? Aptekę , czyli monopolowy otówrzcie .

była bibliotekarka

09.02.2022 16:19

Dla zysku dobijają teraz kulturę. Warto jednak zastanowić się, dlaczego tak tworzy się przepisy, by takie cuda mógł się zdarzyć. To nie przypadek, że tworzy się takie furtki. Z jednej strony niby głośno się krzyczy ze niedziela ma być dla rodziny z drugiej tej nieoficjalnej wrzuca się takie śmieci w ustawy by taki stan mógł trwać. Chcą mieć biblioteki w sklepach, to niech dopiszą w ustawie, że prowadzić je mogą dyplomowani bibliotekarze. Jeśli nie to nie powinno stanowić problemu, że lekarzem będzie człowiek, który określi się tym mianem, kierowcą będzie człowiek bez uprawnień tylko dlatego, że wie, jak wygląda samochód, zaś budynki będą nam stawiać osoby, które czują, że by potrafili. Wszystko to jest grą, z której nie zdają siebie sprawy zwykli ludzie. Bo oni ucieszą się, że robiąc zakupy, wypożyczą książkę. Ale nie skumają, że sytuacja ta dalekosiężnie doprowadzić może do tego, że biblioteki będą zbędne, ludzie stracą pracę, miejsca te zostaną zamknięte, społeczeństwo nie mając do nich dostępu, będzie łatwiej sterowalne, bo osoby te nie będą mogły nabywać wiedze=y z rzetelnych źródeł korzystać będą z tych sterowanych. Tak się właśnie ogłupia społeczeństwo, doginając je do samej ziemi. Bibliotekarze sobie poradzą pójdą najwyżej do pracy w kolejnych lidlach czy żabkach, tyle że co zrobimy z dziećmi i młodzieżą, której zabierzemy sprawdzone źródło?

KRZYSZTOF

odpowiedz
09.02.2022 18:31

Faszysci i komuniści. Tylko w niedzielę pracowali w niedzielę. W Niemczech sklepy zamkniete. W święta byłem więc WIEM. Ciezka praca i mała praca 🥵

Kros

09.02.2022 18:31

Weź Ty się naucz pisać po polsku łbie zakuty.

Andrzej Konop

odpowiedz
10.02.2022 10:52

Niespodzianka 🙄🙄🙄

Teresa Banach

10.02.2022 10:52

Ale mi niesp

Adam

odpowiedz
13.02.2022 09:16

Powinni dawać po milion zł kary, swoją drogą ciekawe w niemczech też lidl tak obchozi przepisy ????