„W Kubańskich rytmach” - Koncert muzyków z Hawany

2022-08-04 12:34
Katarzyna Adamiak
2022-08-04 12:34

Gryficki Dom Kultury zaprasza na kolejny już koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego. Tym razem w Ogrodzie Japońskim wystąpią muzycy z Hawany.

W „Kubańskich rytmach” tak zatytułowany jest koncert muzyków z Hawany, którzy zagrają podczas kolejnej odsłony Gryfickiego Lata Muzycznego. Muzyków można będzie usłyszeć w najbliższą niedzielę 7 sierpnia o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim.

Projekt prezentuje największe przeboje muzyki Ameryki Łacińskiej. W repertuarze znajdą się utwory doskonale kojarzone przez polską publiczność. Usłyszymy m.in.: „Cancion del Mariachi”, „La Bamba”, „Porque te vas”, „Tequila”, „El Porompompero”, „Guantanamera” czy "La Cucaracha".

Program „Kubańskie rytmy” porwie publiczność do wspólnej zabawy. Artyści poprowadzą także "kurs" nauki tańców latynoamerykańskich: Salsy i Bachaty. Narracja koncertu w wykonaniu Hectora Bravo Chury to gwarancja wielu ciekawostek na temat wykonywanych utworów i kultury Ameryki Łacińskiej.

W ramach Akademii Młodych Artystów wystąpią Magdalena Wierzbicka oraz Kalina Rajko z klasy Wokalistyki Estradowej i klasy Fortepianu, prowadzonych przez Aleksandrę Nieszporek. W wykonaniu dziewcząt usłyszymy "Labirynth" (solo fortepian) oraz "Nie kłami" z rep. Dawida Podsiadło.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kubanka 🤪

odpowiedz
04.08.2022 13:06

Akurat tytuły utworów które pani redaktor wymieniła nie są kubańskie tylko meksykańskie 😂😂😂