W czym pomoże ranking kont osobistych?

2022-10-12 16:45
Redakcja
2022-10-12 16:45

Obecnie niemalże każdy ma konto osobiste, co jest niezwykle praktyczne. Możliwe stało się dokonywanie szybkich płatności online, sprawdzenie historii transakcji po zalogowaniu do swojego konta internetowego. Można również liczyć na szereg dodatkowych funkcji, w zależności od rodzaju wybranego konta osobistego i banku. Obecnie na rynku działa wiele instytucji bankowych, każda kusi atrakcyjnymi ofertami. Warto mieć na uwadze aktualne promocje, aby jak najwięcej skorzystać. Jeśli ktoś planuje założyć rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy lub chce przenieść swoje wolne środki do innego banku, to pomocny będzie dla niego ranking kont osobistych. Skupia on wszystkie najlepsze oferty, zawsze aktualne.

Jakie są dostępne rodzaje kont osobistych?

Konto osobiste to idealna opcja dla każdego, kto chce łatwo, szybko i wygodnie zarządzać swoimi finansami w dowolnym momencie i miejscu. Niezależnie od tego, z jakich źródeł wpływają dochody, warto mieć je zabezpieczone na rachunku bankowym. Zmniejsza się ryzyko kradzieży, a w przypadku rachunku oszczędnościowego nie trzeba również martwić się utratą wartości pieniędzy. Nawet niewielkie oprocentowanie pozwala przynajmniej w małym stopniu pomnażać kapitał. Za pomocą konta osobistego można wykonywać rozmaite transakcje online, płacić w różnych punktach handlowych i usługowych. Placówka bankowa jest dostępna wyłącznie w określonych godzinach, natomiast dostęp do rachunku każdy ma zapewniony całodobowo. Do konta osobistego zwykle klient otrzymuje również kartę płatniczą, co stanowi dodatkowe udogodnienie, pozwala na bezgotówkowe płatności za towary i usługi.

Do wyboru jest wiele rodzajów kont osobistych. Jeśli ktoś szuka czegoś uniwersalnego, to może zdecydować się na rachunek standardowy dla osób pełnoletnich. Zakłada się je zwykle na podstawie dowodu osobistego. Jeśli ktoś ma duże wymagania, oczekuje usług na najwyższym poziomie, to powinien zdecydować się na konto prestiżowe, czyli VIP. Instytucje bankowe oferują także rachunki dla osób małoletnich, czyli konta młodzieżowe. Mogą one zostać założone po uzyskaniu zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Powstały również konta studenckie, zwykle darmowe. Można również założyć konto walutowe, jeśli ktoś dokonuje transakcji w obcych walutach. Obecnie nie trzeba nawet być osobiście w placówce bankowej, aby założyć konto osobiste. Najczęściej wszystko załatwia się przez internet, a kurier przywozi dokumenty do podpisania. Konto w banku można założyć jako osoba fizyczna lub przedsiębiorca.

Ranking kont osobistych pomoże w wyborze najkorzystniej oferty

Przy tworzeniu rankingu kont osobistych brane są pod uwagę rozmaite kryteria. Dla klientów kluczowe są oczywiście koszty związane z założeniem rachunku, jego prowadzeniem. Najczęściej banki nie pobierają opłaty za założenie konta osobistego. Dodatkowe koszty mogą jednak dotyczyć utrzymanie rachunku, jeśli nie zapewni się określonej ilości wpływów lub nie dokona się płatności opiewających na minimalną kwotę pieniędzy. Trzeba dokładnie zapoznać się z wszystkimi zapisami widniejącymi w umowie, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Opłaty za prowadzenie rachunku osobistego mogą być różne, w zależności od wybranej placówki bankowej. Kolejną kwestią jest opłata za wydanie i użytkowanie karty płatniczej. Pierwsza karta przypisana do konta osobistego jest najczęściej darmowa, z pozostałymi bywa już różnie. Zwykle można uniknąć dodatkowych wydatków, jeśli regularnie wykonuje się transakcje bezgotówkowe. Dla niektórych banków wystarczające będą płatności kartą przykładowo pięć razy w miesiącu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta osobistego?

Podczas przeglądanie rankingu kont osobistych powinno się zwrócić uwagę na informacje dotyczące opłat związanych z wykonywaniem przelewów. W przypadku transakcji online zwykle nie trzeba przejmować się żadnymi dodatkowymi kosztami, dotyczy to także zleceń stałych. Opłaty pojawiają się najczęściej w przypadku przelewów ekspresowych, walutowych i zagranicznych. Należy sprawdzić dokładnie cennik, aby nie narazić się na wysokie koszty. Bardzo ważną kwestią jest także prowizja pobierana przez banki w przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatu. Jeśli ktoś podróżuje poza granicami kraju, to powinny interesować go ceny za wypłaty z bankomatów zagranicznych. W rankingu brane są pod uwagę również możliwość oszczędzania na koncie, uzyskanie zwrotu części wartości zakupów w przypadku płatności kartą. Istotne są także aktualne promocje bankowe, oferta walutowa, dodatkowe produkty. Zainteresować należy się także dostępnością programów partnerskich. Źródło: https://e-kursy-walut.pl/konta-osobiste/

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
13.10.2022 18:32

a co na focie robi bankomat z UK z funtami?