Vouchery zatrudnieniowe trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach

2024-06-29 8:19
Karol Szumny
2024-06-29 8:19

Unijne wsparcie dla pracodawców w województwie zachodniopomorskim. Wczoraj podpisano umowy na realizację projektów, w ramach których przedsiębiorcy z całego województwa będą mogli skorzystać z tzw. vouchera zatrudnieniowego.

fot. wzp.pl

Vouchery zatrudnieniowe to kontynuacja dobrze przyjętego przez przedsiębiorców z regionu innowacyjnego instrumentu, który pilotażowo wdrażany był przez WUP w Szczecinie, wraz z 12 powiatowymi urzędami pracy dwa lata temu.

Taka forma pomocy pozwala pracodawcom przygotować pracownika do wykonywania pracy na stanowisku pracy i/lub samego stanowiska pracy, a osobom bezrobotnym znaleźć pracę. Finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.

Pracodawca będzie się ubiegał o wsparcie w danym powiatowym urzędzie pracy, który realizuje projekt. Warunkiem głównym otrzymania vouchera jest zatrudnienie osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP oraz zapewnienie ciągłości jej zatrudnienia przez 12 kolejnych miesięcy.

Wsparcie będzie można przeznaczyć np. na szkolenia, które pracodawca samodzielnie dopasuje do potrzeb firmy (m.in. zmiana lub dostosowanie kwalifikacji pracownika), wynagrodzenie pracownika wraz z jego pochodnymi. Z tych środków można także finansować dojazd do pracy, koszty relokacji w przypadku zmiany miejsca zamieszkania. Część pracodawców może zdecydować się także na doposażenie stanowiska pracy czy zakup odzieży roboczej i środków BHP itp.

Vouchery zatrudnieniowe w liczbie 50 sztuk trafiły również do Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!