Velo Baltica wśród najlepszych tras rowerowych w Polsce

2021-03-25 10:06
Redakcja
2021-03-25 10:06

Trzy spośród 13 najlepszych tras rowerowych w Polsce znajdują się na Pomorzu Zachodnim. Wśród nich jest przebiegająca m.in. przez gminy Rewal i Trzebiatów nadmorska Velo Baltica.

Velo Baltica, Blue Velo i Trasa Pojezierzy Zachodnich, tworzące Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego znalazły się wśród najlepszych szlaków w Polsce - wynika z tegorocznego rankingu zaprezentowanego na popularnym blogu podróżniczym „Znajkraj.pl”

- Pomorze Zachodnie każdego roku wita rowerzystów dziesiątkami kilometrów nowych dróg, które wiodą przez krainy jezior, lasów, urokliwych miasteczek, nadmorskich kurortówmówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.Brzegiem Bałtyku na rowerach! Czy można wyobrazić sobie piękniejszą trasę? Takie atrakcje są tylko u nas.

Biegnąca wzdłuż Bałtyku Velo Baltica została sklasyfikowana najwyżej z zachodniopomorskich szlaków. Zaś Blue Velo, to trasa, która prowadzi znad morza na południe, wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i Odry.

Jak podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz, Pomorze Zachodnie jest krajowym liderem, jeśli chodzi o budowę infrastruktury. Powstanie fragmentów kolejnych tras, to tylko kwestia czasu.

Twórcy rowerowego rankingu oceniają, że liderami w obszarze turystyki rowerowej są Pomorze Zachodnie i Małopolska. Za najpiękniejszy szlak w Polsce uznali Velo Dunajec, który rozpoczyna się pod Tatrami, w Zakopanem, a kończy nad Wisłą w Tarnowie.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

zainteresowany

odpowiedz
25.03.2021 10:33

Jak mam pojechać rowerem z Pobierowa do Dziwnówka - bardzo popularnego odcinka naszego wybrzeża - nigdzie nie mogłem znalżć ścieżki rowerowej, chyba że bardzo ruchliwą 102 - ką.

Jola

25.03.2021 10:33

Jest trasa równoległa do asfaltu przez las do Łukęcin i dalej lasem do dziwnowka . piękna ltrasa od zawsze .

do zainteresowany

25.03.2021 10:33

Nie mów - jezdziłem tam przed laty bez tych wszystkich unijnych cudów i niekoniecznie 102 .

Tażan

odpowiedz
27.03.2021 14:20

Przygotowanie trasy Pogorzelica-Mrzeżyno kosztował dwa miliony tak reklamował się Sać. Biały pasek na kocich łbach .Gdyby nie droga pożarowa to przejazd nie możliwy".

bil

odpowiedz
25.03.2021 14:37

trasa jest super od Gdanska do Mrzezyna. POzostala to masakra. Chcial sie pochwalic ale mu nie wyszlo chyba ze kocimilbami z Mrzezyna do Pogorzelicy. Platformo odejdz juz i nie podpinaj sie pod sukcesy ktorych nie ma.

Tażan

25.03.2021 14:37

Tę trasę reklamował się były wódz powiatu Sać na kocich łbach namalowali biały pasek za dwa miliony.Rzenada!