UWAGA! Oszustwo na koronawirusa...

2020-03-18 17:49
Marcin Gręda
2020-03-18 17:49

Ofiary ataków, które nie zachowają ostrożności, mogą stracić swoje oszczędności. Ponadto, nieświadomi konsumenci, ujawniając swoją tożsamość przestępcom, mogą doprowadzić do wykorzystania jej do zawarcia w ich imieniu umów i w konsekwencji na przykład zaciągnięcia zobowiązań finansowych.

Informacja o rozsyłaniu fałszywych SMS-ów pojawiła się na stronach banków. Treść rozsyłanych wiadomości to:
„Ministerstwo Zdrowia: Dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z Koronawirusem. Zapisz się na:”

"Informujemy, że zgodnie ze SPEC ustawą dotycząca koronowirusa Państwa środki zostały przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się, aby zatrzymać 1000 złotych”.

Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych SMS-ów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w SMS-ie - alarmuje Ministerstwo Zdrowia.

O podobnych, fałszywych wiadomościach informuje Komenda Główna Policji. Tym razem chodzi o SMS-y związane np. z potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19. Jak czytamy w komunikacie, przestępcy używają jako tło swojej działalności komunikaty i fałszywe informacje związane z epidemią koronawirusa. Podszywają się pod instytucje zaufania publicznego takie jak banki, urzędy państwowe, centralne oraz lokalne.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!