Uwaga na oszustów! Nowa metoda „na perfumy”

2022-02-20 16:50
Karol Szumny
2022-02-20 16:50

Policja ostrzega starsze osoby przed nową metodą złodziei. Przestępca wciela się w rolę handlarza perfum i namawia do przetestowania zapachu. Wystarczy powąchać, by następnie stracić przytomność.

Metoda „na perfumy” to kolejny sposób złodziei na dostanie się do mieszkania. Przestępca wciela się w rolę handlarza perfum i namawia do przetestowania zapachu. Powstał nawet film ku przestrodze, przedstawiający działania złodziei.

„Proszę tylko powąchać nasz najnowszy produkt, to naprawdę nic nie kosztuje. Musi się pani mocniej zaciągnąć” – mówi do starszej kobiety złodziej podszywający się pod handlarza.

Po powąchaniu kobieta traci przytomność. W fiolce był bowiem zawarty środek usypiający. W ten sposób złodziej ma już pełne pole manewru i może obrabować mieszkanie.

Pamiętajmy, że sposoby działania złodziei są różne. Dlatego nie przyjmujmy od nieznanych nam osób żadnych substancji, których składu nie jesteśmy pewni. Warto również uświadamiać o technikach złodziei osoby starsze, które często są ufne i mogą paść ofiarą przestępców.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!