Uwaga kibice! Nadchodzi piłkarska zima!

2021-01-05 9:03
Redakcja
2021-01-05 9:03

Ze względu na światową sytuację epidemiologiczną władze poszczególnych lig piłkarskich wprowadziły daleko idące zmiany dotyczące terminarzy rozgrywek. Wszystko po to, aby maksymalnie rozłożyć w czasie poszczególne kolejki i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo zawodników oraz sztabów drużyn. Warto jednak doszukać się pozytywów takiej sytuacji. Dzięki niej kibice mogą bowiem liczyć na zimę pełną piłkarskich emocji!

fot. shutterstock.com

Wcześniejszy powrót Ekstraklasy

Do tej pory rozgrywki Ekstraklasy przebiegały według standardowego układu terminarza. W takim harmonogramie zawsze widniała tzw. przerwa zimowa trwająca od Świąt Bożego Narodzenia do mniej więcej połowy lutego. Jednak obecny sezon został zaplanowany w inny sposób. Zarząd ligi podjął decyzję o skróceniu przerwy zimowej, co oznacza, że piłkarze wrócą na boiska wcześniej niż zwykle!

W efekcie pierwsze mecze po zimowej przerwie odbędą się już w styczniu, a konkretniej 29 stycznia. Na ten dzień zaplanowane są dwa spotkania w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym meczu Zagłębie Lubin zmierzy się z drużyną Wisły Płock. Natomiast w drugim spotkaniu Raków Częstochowa podejmie ekipę Pogoni Szczecin. Niemal wszystkie pozostałe mecze 15. kolejki również odbędą się w ostatnich dniach stycznia. Wcześniejszy początek rundy wiosennej stanowi sporą gratkę dla kibiców, którzy będą mogli szybciej powrócić do futbolowej rzeczywistości.

Inne ligi również startują szybciej!

Przytoczona zmiana nie dotyczy wyłącznie rozgrywek polskiej ligi. Wręcz przeciwnie! Jest to raczej ogólna tendencja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na światowych boiskach. Dlatego też kibice będą mogli obserwować wcześniejszy początek rozgrywek w wielu ligach na świecie, takich jak:

  • LaLiga;
  • Bundesliga;
  • Premier League;
  • Ligue 1.

Tak naprawdę w Hiszpanii, Niemczech lub Francji trudno mówić o jakiejkolwiek przerwie zimowej. Rozgrywki w tych ligach toczą się przez cały styczeń oraz luty. Dzięki temu piłkarze mogą liczyć na równomierne rozłożenie się poszczególnych kolejek. Z kolei kibice zyskują możliwość śledzenia boiskowej rywalizacji przez całą zimę. Trudno zatem wyobrazić sobie lepszą sytuację dla fanów piłki nożnej.

Gratka dla kibiców... oraz amatorów obstawiania!

Boiskowe wydarzenia interesują nie tylko sympatyków poszczególnych drużyn. Z dużą uwagą śledzą je również osoby lubujące się w obstawianiu spotkań. Rzeczywiście nadchodząca zima stanowi wręcz idealny czas dla fanów zakładów bukmacherskich. Napięty harmonogram zapewnia liczne okazje do typowania poszczególnych meczów.

Oczywiście taka rozrywka jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich. Aby móc obstawiać spotkania online, należy dodatkowo założyć konto u wybranego bukmachera. Jeżeli chodzi o mecze piłki nożnej, największy polski bukmacher STS zapewnia szeroki wybór dostępnych zakładów oraz atrakcyjne bonusy bukmacherskie dla nowych graczy. Rejestracja konta będzie więc szczególnie opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które nigdy nie korzystały z usług tego bukmachera.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!