Uwaga! IMGW ostrzega przed wichurą. Wydano II stopień zagrożenia

2023-01-31 13:05
Karol Szumny
2023-01-31 13:05

Minionej doby wiał silny wiatr i podobnie będzie również od dzisiejszego popołudnia do jutrzejszego poranka. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenie w formie SMS. Ostrzega też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy.

Silny wiatr towarzyszy nam od wczoraj. Do dzisiejszej nocy obowiązywał I stopień zagrożenia. Wiatr wiał w porywach do 80 km/h. Od godziny 17:00 ma wiać jeszcze silniej.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu” – podało w komunikacie IMGW. Wydano II stopień zagrożenia. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 17:00 do jutra do godziny 9:00.

Jak podaje portal Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim, „w trakcie trwania ostrzeżenia znajdziemy się pod wpływem niebezpiecznego układu niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii. Niż o imieniu OLEG w naszym regionie przyniesie bardzo silne porywy wiatru oraz mieszane opady”.

„W prognozowanym okresie na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80-95 km/h. Lokalnie wiatr może przekraczać te wartości. Nad pozostałym obszarem województwa porywy wiatru chwilami mogą dochodzić do 60 - 75 km/h. Silny wiatr będzie z kierunku zachodniego i północno zachodniego. Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę” – dodaje Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y z ostrzeżeniem: „Uwaga! Dziś wieczorem i w nocy (31.01/1.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Unikaj otwartych przestrzeni”.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

kuk

odpowiedz
31.01.2023 20:51

mniej grochówki jeść...