Uszkodzone wozy po wybuchu gazu. Strażacy liczą straty

2022-01-14 18:45
Karol Szumny
2022-01-14 18:45

Na początku tygodnia w Lewicach (gmina Trzebiatów) doszło do tragedii. W czasie pożaru budynku mieszkalnego wybuchła butla z gazem, która doprowadziła do zawalenia się jednej ze ścian budynku. Trzy rodziny straciły dach nad głową. Straty liczą także strażacy, którzy nie mogą obecnie korzystać z uszkodzonych wozów. Odłamki trafiły w szybę oraz w poszycie kabiny.

Do pożaru doszło w poniedziałek w późnych godzinach wieczornych.

W poniedziałek, 10 stycznia, doszło do pożaru w Lewicach. Jedną z przyczyn mógł być nieszczelny przewód kominowy. Dodatkowo w trakcie pożaru wybuchła butla z gazem, która doprowadziła do zawalenia się części przedniej ściany budynku. Trzy rodziny straciły dach nad głową. Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców.

W całej akcji udział brało 15 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała przez kilkanaście godzin. Niestety, trzy wozy zostały uszkodzone w wyniku wybuchu gazu. Dwa z nich są wyłączone z eksploatacji.

­- Uszkodzeniu uległ wóz z OSP Trzebiatów, WSP Trzebiatów oraz OSP Gołańcz Pomorska. Po wybuchu butli z gazem lecące odłamki trafiły w przednie szyby pojazdów. Najmniej uszkodzony jest wóz z OSP Trzebiatów – tam zniszczeniu uległo jedynie poszycie kabiny. Dwa pozostałe pojazdy z uwagi na uszkodzoną szybę są wycofane z użytkowaniamówi w rozmowie z naszą redakcją Łukasz Góralski – rzecznik PSP Gryfice.

- Na szczęście nie ucierpiał żaden ze strażaków. Butla z gazem wybuchła w momencie, kiedy dojeżdżali na miejsce zdarzenia dodaje.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xmen

odpowiedz
14.01.2022 20:32

Jakoś czas temu burmistrz chwalił się że jest większy budżet na ten rok. Jest okazja żeby z niego skorzystać

Stefan

14.01.2022 20:32

Wozy strażackie są ubezpieczone, straty pokryje ubezpieczyciel. Nie wykorzystuj strażaków do uprawiania polityki.

Łuka

14.01.2022 20:32

Wozy straży w większości przypadkow nie są ubezpieczone podobnie jak innych służb.

Xmen

14.01.2022 20:32

Taa, i akurat skorzystają z AC o ile w ogóle mają żeby wymienić szybę i dostać zwyżkę. Co do polityki to mi do niej daleko. Nie interesują mnie losy ani jednych ani drugich ani nawet piątych. Nie śledzę

Katoda

odpowiedz
17.01.2022 22:02

Brakuje w WSP Trzebiatów mistrza komendanta z wąsem. Nikt tak w cztery litery nie wchodził i robił karierę wychowując kolektyw.