Umywalka do łazienki - na co należy uważać przy zakupie?

2023-11-18 15:54
RED
2023-11-18 15:54

Łazienka lub też inaczej mówiąc pokój kąpielowy, musi stać się starannie wyposażonym miejscem, gdzie znajdą się odpowiednie elementy wyposażenia. Wśród takich obowiązkowych elementów znajduje się łazienka. Do wyboru są jej różne rodzaje. Oto kilka wskazówek dla tych osób, które przygotowują się do wyboru umywalki łazienkowej.

Chcąc być pewnym, że w łazience zagości odpowiednia umywalka, pod uwagę należy wziąć jej rozmiary. Chodzi o zapewnienie wygody i komfortu użytkowania.

W każdej łazience należy zapewnić minimum 70 cm miejsca na to, aby móc umywalkę zamontować. Bezwzględnie od tego, z jaką umywalką ma się do czynienia. Szerokość umywalki klasycznej powinna mieścić się w granicach od 60 do 70 cm. Należy jednak pamiętać o tym, aby po bokach i z przodu pozostawić po minimum 5 cm wolnej przestrzeni, aby mieć pewność, że umycie rąk, umalowanie się lub golenie w przypadku mężczyzn, nie będzie stanowić problemu.

Wyjątkiem od tej reguły są umywalki podwieszane lub wpuszczane blat. Można otrzymać umywalki łazienkowe w ofercie Castorama.pl, które są węższe. Ich szerokość wynosi od 40 do 45 cm. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są one płytsze od tych klasycznych. Jeżeli komuś jednak zależy na szerszej umywalce, bez problemu ją otrzyma. Z tymże umywalka będzie wtedy głębsza.

Umywalka nadblatowa - czym się charakteryzuje?

Wyróżniają się tym, że mogą być wykonane z różnych materiałów, np. ceramika, szkło hartowane.

Umieszcza się je na blacie szafki łazienkowej lub też na innym rodzaju blatu. Z tego też względu znajdują się one niekiedy nieco wyżej, niż jest to w przypadku klasycznych umywalek. Jest to atut, który chętnie wykorzystywany jest w przypadku wyższych osób. W ten sposób mogą one być pewne tego, że podczas mycia rąk nie będą musiały się specjalnie garbić.

Umywalka nadblatowa ma następujące zalety:

  • czystość - łatwiej utrzymać je w czystości. Jest to możliwe dzięki temu, że całość znajduje się nad blatem, więc wyczyszczenie całej powierzchni nie stanowi problemu (w przeciwieństwie do modelu wpuszczanego w blat);
  • wysokość - brzegi są na tyle wysokie, że woda nie rozchlapuje się na boki, przez co nie będzie miała też styczności z drewnianym blatem;
  • mała łazienka - świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o małym metrażu, ponieważ zawsze dysponuje szafką lub półkami, które umożliwiają uporządkowanie wyposażenia łazienki.

Umywalki nadblatowe sprawdzają się w przypadku każdej łazienki, bez względu na aranżację.

Umywalka podblatowa - czego można się spodziewać?

Jak sama nazwa wskazuje, montowana jest w blacie. Nic nie wystaje na powierzchnię, oprócz baterii łazienkowej. Polecana w szczególności do wnętrz minimalistycznych, której główną zasadą jest prosta linia i harmonia wnętrza. To właśnie dzięki niej można zyskać więcej miejsca do przechowywania różnych rzeczy dookoła umywalki.

Jednak z drugiej strony ogranicza ona przestrzeń w szafce, więc należy się z tym liczyć, że przynajmniej na jednej półce nie będzie można uporządkować żadnych kosmetyków i detergentów. Można za to zamontować przy niej niską baterię łazienkową, dzięki czemu woda nie będzie rozchlapywała się dookoła.

Umywalki podblatowe niekiedy mylone są z tymi, które wpuszczane są w blat. Tzn. te drugie delikatnie wystają ponad blat. Tak naprawdę cała krawędź umywalki opiera się na solidnie wykonanym blacie.

Wybór idealnej umywalki do łazienki to nie lada problem. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby, ilość dostępnego miejsca, a także aranżację pomieszczenia. Decydując się na wybór tego elementu, należy także wziąć pod uwagę renomę producenta. Tak, aby mieć pewność, że umywalka będzie tym elementem, który będzie można wykorzystywać przez długi okres czasu. Należy także zapoznać się z cechami poszczególnych materiałów, które są wykorzystywane do wyprodukowania umywalek łazienkowych. Należy także określić budżet, który będzie można przeznaczyć na zakup. Posiadanie tej wiedzy pomoże podjąć decyzję na temat umywalki, która zagości w łazience.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!