Umowa na remont dachu Pałacu podpisana

2023-07-07 9:18
Karol Szumny
2023-07-07 9:18

Dach Pałacu nad Młynówką przejdzie remont. Dzisiaj umowę na wykonanie prac podpisała dyrektor TOK Renata Teresa Korek oraz Marek Pawlus ARTEM Kraków.

fot. Trzebiatowski Ośrodek Kultury

O opłakanym stanie dachu Pałacu pisaliśmy już w kwietniu. - Dach jest duży, ma ponad 1600 m2. Jest niestety w stanie krytycznym. Wielokrotnie staraliśmy się doraźnie naprawiać usterki. Niestety nie da się już nic więcej zrobić, a ostatnie wichury spowodowały trzy poważne uszkodzenia – mówiła nam wówczas dyrektor placówki Renata Teresa Korek.

Koszt inwestycji to blisko 900 tysięcy złotych. Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się uzyskać 1/4 tej kwoty.

Dzisiaj Trzebiatowski Ośrodek Kultury poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą.

„Trzebiatowski Ośrodek Kultury rozpoczyna realizację zadania Renowacja dachu zabytkowego pałacu w Trzebiatowie powstałego w latach 80-tych XVII wieku. W trzebiatowskim Pałacu umowę na wykonanie prac z ramienia ośrodka kultury podpisała Pani dyrektor Renata Teresa Korek, a wykonawcy Pan Marek Pawlus ARTEM Kraków. Trzebiatowski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie w kwocie 219 000,00zł w ramach programu Ochrona Zabytków (MKiDN) i aktualnie składa informacje i dokumenty niezbędne do zawarcia umowy dotyczącej dofinansowania” – poinformował TOK.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!