Ugodził kolegę nożem. Młody mężczyzna usłyszał wyrok za próbę zabójstwa

2021-09-12 19:15
Karol Szumny
2021-09-12 19:15

W grudniu ubiegłego roku w ośrodku wychowawczym w Rewalu doszło do kłótni między dwoma wychowankami, w wyniku której jeden z nich ugodził drugiego nożem. Sąd Okręgowy w Szczecinie we wtorek skazał młodego mężczyznę na 5 lat pozbawienia wolności.

Piotr J. // Marcin Bielecki /PAP

W grudniu ubiegłego roku podczas porządkowania kuchni w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rewalu doszło do sprzeczki między dwoma wychowankami – 17-letnim Piotrem oraz 15-letnim Wiktorem. W wybuchu złości Piotr sięgnął po nóż i ugodził kolegę w brzuch.

15-letni Wiktor niezwłocznie otrzymał pomoc, ale – jak stwierdzono w akcie oskarżenia – doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bo nóż uszkodził jelito cienkie. Jak uznała prokuratura, Piotr J. działał z ewentualnym zamiarem pozbawienia kolegi życia.

Oskarżony przyznał się do winy, ale podczas pierwszej rozprawy w czerwcu odmówił składania zeznań. We wcześniejszych wyjaśnieniach Piotr J. wskazywał, że przed zajęciami pokłócił się z poszkodowanym kolegą. Jak twierdzi, był wielokrotnie przez niego prowokowany i zaczepiany.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, „w dniu wydarzenia Piotr J. wraz z 15-letnim Wiktorem sprzątali kuchnię po zajęciach praktycznych. Piotr J. czyścił nożem blat z pozostałości ciasta. Wiktor najpierw nakazywał mu, aby pomógł mu w jego obowiązkach, a później, gdy ten odmówił, dokuczał mu mówiąc, że dziwnie zachowuje się wobec innych i jest „nienormalny”. 17-latek wyjaśniał również, że chciał „nastraszyć” kolegę, aby ten przestał źle o nim mówić i podkreślił, że nie miał zamiaru go zabić”.

17-letni Piotr zaznaczał również, że jego stan psychiczny pogorszył się w czasie pobytu w ośrodku – źle się w nim czuł oraz był źle traktowany przez współwychowanków. Podjął nawet próbę samobójczą.

Piotr J. został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o nadzwyczajnym złagodzeniu kary ze względu na to, że oskarżony nie miał ukończonych 18 lat, a w czasie, gdy ranił kolegę, miał też ograniczoną poczytalność.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

łagry

odpowiedz
13.09.2021 20:17

Ja bym takiego delikwenta wysłał na 30 lat do kamieniołomów.

12.09.2021 20:25

W Rewalu to same aniołki, ministranci. Ograniczona poczytalność, to co naćpany inaczej. A może pomroczność jasna. Sąd pożal się Boże. Ziobro czkawki dostanie.

Dociekliwy

odpowiedz
13.09.2021 10:50

W tym Zakładzie Wychowawczym jakieś dziwne rzeczy się dzieją!!!W 1999 roku zaginęło dwóch chłopców- niby pontonem uciekli do Szwecji!!! Większej bzdury.nie słyszałem!!!Do tej pory CISZA!.Nikt do tej pory nie pofatygował się, aby przesłuchać kadrę pracowników , dowiedzieć się kto pracowal w Urzędzie Gminy!!!Czyżby ZMOWA ZMILCZENIA.Wszyscy wszystko.wiedza , ale milczą. A niektóre nazwiska w TYCH LATACH " ZASŁUGUJA NA UWAGĘ ".SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ !!!!Ta sprawa ma DRUGIE DNO!

Ciekawe fakty

odpowiedz
14.09.2021 15:25

W modlimowie mieszka były wychowanek tego ośrodka, ma już swoje lata ale nadal jest niepoczytalny i ma rozdwojenie jaźni. Ośrodek odcisnął piętno na jego psychice, nie założył rodziny, po pobycie w ośrodku jest orientacji pro męskiej, zapuścił wąsa i wylewa w internecie swoje flustracje...

No co ty, Pawle?

14.09.2021 15:25

Ty Pawełku masz kompleks małego ptaszka i dlatego czepiasz się mężczyzn...Pamiętam jak piliśmy w Świeszewie i się wygadałeś, że NB ci mówiła że nie szkodzi że ledwo go widać, weź garść tabletek to rozrabiał bedzie.