Uczniowie sadzili las [ZDJĘCIA]

2022-04-04 15:45
Redakcja
2022-04-04 15:45

Uczniowie najstarszych klas karnickiej szkoły przy pomocy leśniczego Piotra Duszy sadzili las. Posadzone olchy będą służyły kolejnym pokoleniom mieszkańców gminy i chroniły klimat.

ZDJĘCIE 1 z 7

Lasy to niezwykle ważny element otaczającego nas świata. Drzewa są naturalnym sprzymierzeńcem ludzi dającym im spokój i dobrą energię. Zatrzymują wodę, której mamy coraz mniej oraz stanowią  naturalną ostoję wielu zwierząt i roślin.

  28 marca br. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Karnicach wzięli udział w sadzeniu lasu. Pod okiem leśniczego pana Piotra Duszy uczniowie zalesili teren w Leśnictwie Niczonów. Sadzenie drzewek olchy sprawiło młodzieży ogromną radość. Dało również poczucie pomocy w ratowaniu środowiska naturalnego. Posadzony przez karnickich uczniów las będzie rósł około 100 lat. Inicjatywa posłuży więc nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom. Dzięki temu satysfakcja z wykonanego zadania jest podwójna. Po ciężkiej i sumiennej pracy młodzież została zaproszona przez Leśniczego na wspólne ognisko, podczas którego zadeklarowała dalszą pomoc i chęć wykonania kolejnych zadań na rzecz środowiska.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jacek

odpowiedz
04.04.2022 19:30

Szkoda, że dzieci nie zapraszają żeby pokazać im jak lasy wycinają.

Prosty człowiek

04.04.2022 19:30

Wycinają sadzą ,edukują ,budują obiekty turystyczne to praca lasów na szczęście dostępnych dla wszystkich, nie tak jak w niektórych krajach STOP WŁASNOŚĆ PRYWATNA WSTĘP WZBRONIONY.

05.04.2022 00:57

Co za zakłamanie. Pokażcie młodzieży efekty rabunkowej gospodarki. Robicie im wodę z mózgu. Zróbcie wycieczkę na tereny po wycinkach.