Uczciły swoją kobiecość. Projekt „Być Kobietą” [RELACJA]

2023-03-18 21:41
Karol Szumny
2023-03-18 21:41

Od godziny 8:00 aż do późnych godzin wieczornych trwały warsztaty i różnego rodzaju aktywności dla kobiet, które wzięły udział w projekcie „Być Kobietą”. Wydarzenie odbyło się dzisiaj w Pałacu w Rybokartach (gm. Gryfice).

Dzisiaj w Rybokartach odbyło się wydarzenie artystyczno-rozwojowe przeznaczone dla kobiet. Organizatorami byli: Roman Kargul, Agnieszka Słowińska, Tomasz Olechwir oraz Ewa Kubalica.

- Od samego rana celebrujemy kobiecość. Najpierw odbyła się gimnastyka słowiańska, potem ceremonie kobiece, ceremonia kakao i ceremonia oddechu. Oprócz tego były też warsztaty psychologiczne – mówi Agnieszka Słowińska, organizatorka.

Dzisiejsze wydarzenie zakończyły dwa występy: monodram pt. ,,Dzika”, a następnie koncert muzyczny „OdNowa”.

- Jest to druga edycja wydarzenia. W tamtym roku wpadłam na taki pomysł, pomyślałam, że miło by było w taki sposób celebrować Dzień Kobiet – wyjaśnia organizatorka.

W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt kobiet z naszego regionu. Jak mówi pani Sylwia, jedna z uczestniczek, było to niesamowite i emocjonalne przeżycie.

- Jestem w takich emocjach, że nie do końca pamiętam, co się dzisiaj ze mną działo. Mam nadzieję, że to nie koniec moich wrażeń. Jestem pierwszy raz na takim wydarzeniu. Mam nadzieję, że nie ostatni. To jest tak intymne przeżycie, że trudno dzielić się z tym do kamery – powiedziała uczestniczka.

Wydarzenie było współfinansowane przez Powiat Gryficki.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

obserwatorka

odpowiedz
19.03.2023 10:03

Największy hejt i brak akceptacji kobieta dostaje od drugiej kobiety. Mężczyzna patrzy na kobietę z innej perspektywy. Jeżeli same nie potrafimy tolerować swej inności, nie oczekujmy, że szeroko rozumiana społeczność będzie po naszej stronie. Dziewczyny! Więcej solidarności i tolerancji w naszym babskim środowisku.

19.03.2023 08:15

Wielkie brawa, wreszcie zauważa się rolę i miejsce kobiet w życiu.

ja

19.03.2023 08:15

Dwa komentarze , ale chyba od dwóch innych "obserwatorek". TY ! Masz zauważyć i każda z nas. Nie szanując innych upadlasz samą siebie. Nie obmawiaj, nie hejtuj, zaakceptuj inność i indywidualność. To recepta, żebyś i TY czuła się godnie niezależnie od aparycji, osobowości czy wiary. jesteśmy same sobie to winne.

ja

19.03.2023 08:15

Rola i miejsce kobiety jest ważna w codziennym życiu, a nie na happeningach i imprezach artystycznych czy też okolicznościowych, Ale brawa za podejmowanie tematyki w każdym wymiarze. "Obserwatorka" ujęła to dosadnie. Szanujmy się na co dzień, a będziemy szanowane.

obserwatorka

19.03.2023 08:15

Ale kto to zauważa ?

Uczestniczka Wydarzenia

odpowiedz
22.03.2023 22:12

Byłam w zeszłym roku...trafiłam tam przypadkiem. W tym roku wyczekiwałam wydarzenia wręcz z niecierpliwością. Było CUDNIE. Na pewno nie omieszkam być w następnym roku - jeśli tylko takie wydarzenie sie odbędzie. Magia. Miłość. Wsparcie. Akceptacja siebie i innych. Z całego serca dziękuję organizatorom i sponsorom. Wspaniała inicjatywa.