Ubezpieczenie samochodu – gdzie znaleźć najtańsze OC i AC?

2022-08-12 15:40
Redakcja
2022-08-12 15:40

Zbliża się termin przedłużenia umowy ubezpieczenia samochodu, a Ty nie masz czasu przejrzeć ofert? A może czasu masz pod dostatkiem, ale na myśl o sprawdzaniu stron kilkunastu firm i wizytach w oddziałach lub u agentów Ci się odechciewa? Jest na to wszystko sposób – sprawdź, jak szukać AC i OC, żeby ubezpieczyć auto tanio, szybko i skutecznie.

Jeżeli poszukiwanie polisy dla samochodu to dla Ciebie doroczna droga przez mękę, na pewno ucieszy Cię wiadomość, że cały proces można znacznie przyspieszyć i ułatwić. Nie, wcale nie chodzi o możliwość przedłużenia umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem. Zarówno OC, jak i inne ubezpieczenia samochodu (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/), możesz znaleźć w korzystnej cenie i na interesujących Cię warunkach, poświęcając wszystkiemu o wiele mniej czasu i uwagi niż zwykle. Wystarczy komputer lub smartfon z dostępem do internetu.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Narzędziem, które wykorzystamy w poszukiwaniach polisy, jest porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych Mubi. Jakie są jej największe zalety?

 1. Można zaoszczędzić na OC – korzystając z kalkulatora ubezpieczeń online, masz pewność, że nie przegapisz najkorzystniejszej cenowo oferty.
 2. Zakup ubezpieczenia trwa kilka minut – wchodzisz na stronę, wypełniasz krótki formularz, przeglądasz oferty, wybierasz najlepszą i płacisz. To takie proste!
 3. Możesz z niej skorzystać w każdej chwili – porównywarka działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ubezpieczenie w środku nocy? Żaden problem!
 4. Możesz kupić polisę z wyprzedzeniem – nie musisz czekać z tym do ostatniej chwili. Zrób kalkulację i sprawdź najlepsze opcje, pamiętając, że możesz albo kupić polisę od razu, albo wrócić do obliczeń później.
 5. Możesz zestawić oferty różnych firm – dość sprawdzania kilku kalkulatorów naraz. Dzięki Mubi porównasz przygotowane specjalnie dla Ciebie propozycje różnych towarzystw w jednym miejscu.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Skoro znasz już zalety kupowania ubezpieczenia auta za pomocą porównywarki, przejdźmy do krótkiej instrukcji jej obsługi. Spokojnie, zapewniamy, że nie będziesz miał z tym żadnego problemu.

Dane samochodu

Pierwszym, co musisz zrobić, żeby znaleźć ubezpieczenie OC na mubi.pl, jest uzupełnienie formularza o dane Twojego pojazdu. Zaznacz, czy interesuje Cię polisa dla samochodu, czy dla jednośladu, oraz czy auto znajduje się w leasingu, a następnie podaj jego:

 • rok produkcji,
 • markę,
 • model,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • liczbę drzwi,
 • wersję.

Nie musisz znać danych technicznych pojazdu na pamięć. Formularz automatycznie wysunie propozycje na podstawie roku produkcji i marki, a po wyborze właściwej wypełni resztę informacji. Na koniec zostanie jeszcze tylko wskazanie daty startu ochrony ubezpieczeniowej.

Użytkowanie samochodu

W kolejnym kroku trzeba odpowiedzieć na kilka pytań na temat sposobu, w jaki będziesz używał auta. W tym m.in.:

 • czy używasz go prywatnie, czy w ramach działalności gospodarczej;
 • jaki ma przebieg i ile zamierzasz przejechać w ciągu roku;
 • gdzie jest parkowany nocą;
 • czy będziesz wyjeżdżał nim za granicę na dłużej niż miesiąc.

W tym miejscu możesz też podać numer rejestracyjny auta oraz swoje dane osobowe, ale uwaga – nie jest to obowiązkowe! Będziesz musiał to zrobić dopiero na etapie zakupu polisy.

Informacje o właścicielu

Następna część formularza jest poświęcona właścicielowi i ewentualnym pozostałym kierowcom samochodu. Należy podać:

 • datę urodzenia,
 • rok uzyskania prawa jazdy,
 • miejsce zamieszkania,
 • płeć,
 • stan cywilny,
 • liczbę dzieci,
 • liczbę dodatkowych właścicieli/kierowców.

Historia ubezpieczenia

Ostatnia część to informacje na temat dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia kierowcy. Podajesz tu, od kiedy kupujesz OC dla swoich pojazdów, oraz ewentualną liczbę szkód, jakie były w tym czasie likwidowane z Twoich polis. Jeżeli chcesz, możesz również podać numer telefonu i adres e-mail, na które zostaną przesłane wyniki Twojej kalkulacji.

Jak czytać oferty ubezpieczeń w kalkulatorze OC AC?

Około 30 sekund po kliknięciu w przycisk “Kalkuluj”, na ekranie pojawi się lista zaproponowanych Ci ofert ubezpieczenia pojazdu w różnych firmach. Nie musisz się martwić, że się w nich pogubisz, ponieważ zestawienie jest czytelne, zawierając tylko najważniejsze informacje:

 • nazwę firmy ubezpieczeniowej,
 • zakres ubezpieczenia,
 • cenę polisy.

Więcej szczegółów znajdziesz, klikając w “Szczegóły oferty”. W otwartym oknie pojawią się warunki wszystkich ubezpieczeń wchodzących w skład polisy (OC, AC, assistance, NNW), dokładny czas obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej oraz cena w ratach, jeżeli dane towarzystwo oferuje taką możliwość.

A co jeśli chciałbyś porównać szczegóły ofert w kilku firmach? Nic prostszego – wystarczy, że przy wybranych propozycjach zaznaczysz “Dodaj do porównania”, a następnie klikniesz “Pokaż porównanie”. Wszystkie informacje znajdziesz teraz w wygodnej i przejrzystej tabeli. Na koniec zostanie już tylko kupić wybraną polisę online lub zamówić rozmowę z konsultantem Mubi, który wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!